Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jól értelmezem az alábbi...

Jól értelmezem az alábbi dolgot a munkabér átvállalásról?

Figyelt kérdés

"Rövidített munkavégzésre kényszerült cégeknél az állam 3 hónapra, 70 százalékban átvállalja munkavállalók kieső bérét. Szeretnénk, ha ez alatt az idő alatt a munkavállalók nem otthon lennének, hanem a cég számára hasznos tevékenységet folytatnának, hozzáadott értéket állítanának elő, a munkahely elvesztése nélkül" (részlet egy cikkből).

Ha sarkítva értelmezem, akkor ez azt jelenti, hogy pl a munkáltatóm leves 4 órába, felé fizetésem kapom és a maradék időmbe dolgozzak ingyen, örüljek, hogy van munkám? Vagy hogy van ez? Mire gondolnak cég számára fontos tevékenység alatt? Képezze magam esetleg takarítsam ki az irodát? Esetleg a cég társadalmi megítélését javítsuk, hogy a vállalkozás logója alatt időseknek segítünk.

Még egyszer mondom erősen sarkítottam,illetve "hangosan" gondolkodok. Mondjuk a fizetésem felé pont az éhenhalásra elég, de legalább több, mint a semmi.


2020. ápr. 8. 08:27
 1/6 anonim ***** válasza:

A kieső órákra is jár a fizetésed, melynek 70%-át az állam támogatja, a munkáltatód a maradék 30%-át fizeti.


Mivel még nincs erről rendelet, így pontosan nem lehet tudni mi számít majd bele abba, hogy nem a munkádat végzed, de dolgozol.

Amúgy én úgy gondolom, hogy pl egy műhely csak napi 4 órát tud nyitva lenni, akkor a maradék 4 órában valami mást csinálnak az alkalmazottak, pl kifestik, karbantartást csinálnak, levágják előtte a füvet... Ilyesmik.

2020. ápr. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szóval ugyanúgy 8 órát dolgozik, ugyanazért a pénzért? Végülis nekem mindegy mivel telik a munkaidőm, ha megkapom a bérem.
2020. ápr. 8. 08:44
 3/6 anonim ***** válasza:
57%

Nem lehet tudni, mert ugye ez megint egy "unortodox" megoldás, amit direkt másképpen csinálunk, mint máshol.


Más országokban úgy működne, hogy mondjuk 4 órát dolgozol, 4 órát otthon ülsz, a ledolgozott 4 órára megkapod a 100%-ot (azaz a havi béred 50%-át), a le nem dolgozott időre meg a 70%-ot (azaz a havi béred 35%-át). Tehát összességében 85%-ot kapnál napi 8 óra munkáért.


De mivel Orbán irtózik mindenféle "segélytől", meg ugye "munkaalapú" társadalmat építünk, ezért úgy tűnik, hogy valami pótcselekvéssel ki kell tölteni azt az időt is, amire a cég nem tud értelmes munkát adni. Más országokban ilyen nincs. Főleg most, amikor ugye éppen a társadalmi érintkezés lecsökkentése a cél.


Részletek nem tudhatók még. Majd legfeljebb söprögettek a gyárudvaron, mint a szocializmusban.

2020. ápr. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sikerült elrontanom. Helyesen:


"Tehát - átmenetileg - összességében 85%-ot kapnál napi 4 óra munkáért."

2020. ápr. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kb értem, miért ott dolgozol, és azt, amit...


Rövidített munakvégzés, tehát nem nyiolc órát dolgozol, ez eddig megvan? KEvés a meló, elég hozzá mondjuk hat óra... De jár állásidő a kieső napi két órára, na, ennek a 70%-át vállalja át az állam.

2020. ápr. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Értem akkor köszi.

Amúgy egy irodában vagyok asszisztens. Most még akad munka 8 órát ki is tölti, aztán 20-a után hogy lesz azt nem tudom, mert májusban munka még lesz, de érezhetően jóval kevesebb és tuti nem tölti ki a 8 órát.

2020. ápr. 8. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!