Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Munkabér kiszámítása. Sziaszto...

6gambino9 kérdése:

Munkabér kiszámítása. Sziasztok. A berkalkulatorok szinte semmit nem számolnak. Szeretnék csinálni egy sajátot. Valaki le tudná írni hogyan, mit miből kell számolni?

Figyelt kérdés

#bérszámítás #mozgóbér #bér kalkulátor #pótlékok számítása
2019. febr. 8. 00:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Csak megközelítő értéket fogsz kapni.

Gondolom műszakos vagy, vagyis a távolléti díjat a pótlékok miatt mindig változik. A távolléti díj pedig sok mindennek az alapja. Pl a szabadságnak is. A fizetett szabi műszakosoknak több mint csak a rájáró bér lenne, mert hozzá göngyöli az előző hónapok pótlékait is.

Tudni kellene milyen munkarendben dolgozol, hogy ne írjak felesegesen mondjuk olyan bérelemeket amik nem rád vonatkoznak. Óra béres vagy havi béres vagy? Van mozgó vagy teljesítmény béred? Ezekre nincs egységes számítás mivel nem kötelező, ezeknel a számítását, jogosultságát a vállati szabályzat tartalmazza.

De ha leírod hogyan dolgozol, miket kapsz az alapbéren kívül és hogy havi vagy óra bérben vagy akkor úgy könnyebb segíteni.

2019. febr. 8. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia. Excel be kezdtem el csinálni egy berkalkulatort,ami már egész jól működik,de még mindig van amit nem jól számol. Egy rendes berprogrammal ellenőrzöm és sajnos van eltérés. Először havi alapbéres kalkulátort szeretnék csinálni. Pl 290.000ft alapbér délutáni pótlék 15 ( tudom már nincs mert 18-tol 30%) éjszaka 30%, mozgó bér 10%, túlora pótlék hétköznap 50% hétvégén 100%. De igazából ezeket a számokat később is lehet majd módosítani. Amire kíváncsi vagyok az az hogy mit mivel szórzunk és mivel osztunk. Pl arra már rajottem hogy alapbér függ a munkanapok számával. Így már a kötelező járulékokat jól számolja. A műszakpotlék a mozgóbért még nem. Előre is köszönöm a választ.
2019. febr. 9. 00:45
 3/3 A kérdező kommentje:

így szavakkal nehéz elmagyarázni ezt a kérdést. Csatolok egy képet azon látható mi az amit nem értek. Pirossal jelöltem.

[link]

2019. febr. 9. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!