Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A táppénz folyamata?

A táppénz folyamata?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Még soha nem voltam táppénzen és fogalmam sincs hogy működik. Az orvos felvett táppénzre. 2 hét múlva vissza mentem, meghosszbította a táppénzt illetve a rózsaszín papírt oda adtam a főnökömnek, ő pedig a könyvelőnek.

Tudom hogy az első 15 napot a munkáltató fizeti de utána hogyan tovább? Az egészségpénztár (ők felelőssek ezért?) meddig kell utalniuk? Az orvos azt mondta hogy már csak akkor menjek vissza ha vége ennek az egésznek és tudok újra dolgozni. Akkor innentől számítva folyamatosan havi szinten kapom majd a pénzt? Én azt hittem hogy a papírok után fogom. Honnan tudják hogy hova kell utalniuk? Mert nem adtam meg se a bankszámlaszámom se semmit.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2020. ápr. 9. 12:11
 1/6 anonim ***** válasza:

A munkáltatódnak kell intézni az ellátásodat (illetve valószínűleg a könyvelője fogja). Ők nyújtják be az igénybejelentést. Ha nem adtál meg számlaszámot, akkor a postai címedre fogják kivinni. Elektronikusan kell beadnia a munkáltatódnak a bejelentést és a szkennelt táppénzes papírokat.


Érdeklődj a munkáltatódnál, hogy beadták-e egyáltalán és ha igen, akkor mikor.

2020. ápr. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az első 15 munkanap betegszabadság, amit a munkáltató fizet. (átlagos esetben ez 3 hét)

Ha továbbra is keresőképtelen vagy, akkor kapsz táppénzt.

Ha a munkáltatód TB kifizetőhely, akkor tőle, ha nem az, akkor a NEAK-tól (régebben MEPnek hívták)

Bármilyen ellátást (betegszabira járót és táppénzt) csak akkor kapsz, ha igazolod a jogosultságod a rózsaszín kis papírokkal.

Azok hiányában se a munkáltató, se a NEAK nem számfejt és utal.

Ha a munkáltatód nem TB kifizetőhely, akkor beküldi az igénybejelentést és a rózsaszín orvosi igazolást, az alapján bírálják el a táppénzedet. Az első kifizetés általában hosszabb időt vesz igénybe. Gondolom, most még hosszabbat, mint a járvány előtt.

2020. ápr. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azért a dokinak szólj, hogy 2 hetente adjon "kutyanyelvet", amit leadsz a munkahelyeden, mert ha nincs beküldve elektronikusan a neak részére, akkor pénz se lesz.
2020. ápr. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az eddigi segítséget!

Megkérdeztem és leadta mikor megkapta tőlem a rózsaszín papírt.

Tehát akkor nem folyamatosan kapom hanem 2 hetente mennem kell az orvoshoz?

Nem értem.. Az orvos ezzel nincs tisztában? Vagy miért mondta hogy mostmár csak a végén menjek ha nem kapok pénzt?

Interneten 30 napot írtak a kifizetésre, valahol pedig 45 napot. Melyik a reális? Onnan számolják mikor ki írt vagy a rózsaszín papír leadásától?

Mégegyszer nagyon köszönöm a segítséget. A válaszaitok alapján mostár tisztábban látom. :)

2020. ápr. 9. 20:15
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem minden esetben a munkáltató fizeti a az első 15 napot sem betegszabadságként.


Egyébként igen, kéthetente kapnod kell igazolást az orvostól.

2020. ápr. 10. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Mikortól számolnak mennyi napot a kifizetésig?

Köszönöm. Akkor jövő héten beszélni fogok az orvosommal.

2020. ápr. 10. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!