Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A táppénzt vagy a pihenőnapot...

A táppénzt vagy a pihenőnapot veszik figyelembe?

Figyelt kérdés
A munkáltatóm pihenőnapra akar küldeni mindenkit amikor dolgoznánk húsvét vasárnap és hétfőn! Had ne ecseteljem mennyi pénztől esünk el, de direkt erre a par napra időzítette a leállást a járványra hivatkozva. A poén hogy előtte 2 héttel már megállunk majd menjünk 1 hetet és újra állj! Ebből adódóan érdekel engem hogy ha elmegyek táppénzre akkor a pihenőnapot veszik figyelembe vagy a táppénzt? A válaszokat előre is köszönöm!

2020. márc. 22. 12:41
 1/3 anonim ***** válasza:
83%

Ha táppénzre vagy jogosult, táppénz minden naptári napra jár, így a pihenőkre is.

Viszont ha még betegszabira vagy jogosult, vagyis nem voltál még beteg az éven, akkor a pihenőnapokat kapd meg, mert betegszabi csak munkanapokra jár.

2020. márc. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az a 15 nap amiről Te beszelsz gondolom! Sajnos betegvoltam és az a 15 nap már elfogyott. Akkor igy a táppénz lesz számolva nem a pihenőnap ha jól értem!
2020. márc. 23. 06:47
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen. Ha már kimerítetted a 15 napod, akkor táppénz jár minden naptári napra.
2020. márc. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!