Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A mai világban lehet pénzért...

A mai világban lehet pénzért törtaranyat vásárolni?

Figyelt kérdés
A most kialakult helyzetben apámnak eszébe jutott, mi lenne ha tört aranyat vásárolnák, hogy pénzügyileg 100%-ig biztonságban legyünk. Egyáltalán lehet ilyet? Légyszíves, segítsetek! 🙏🙏

2020. ápr. 13. 16:31
 1/5 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem először tisztázzátok le magatokban hogy mi a törtarany jelentése.
2020. ápr. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ahogy az első írta, szerintem sem vagytok képben, hogy mit jelent a "törtarany". Ha tudnád, nem írtad volna ki ezt a buta kérdést.
2020. ápr. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ti nem vagytok képben. A törtarany nem törött aranyat jelent, csak használt ékszert, ami olcsóbb, mint az új. Sok helyütt felvásárolják, és ha felvásárolják akkor el is adhatják. Szóval miért ne vásárolhatna, ha akar?
2020. ápr. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Időpont ma 16:58

Én pontosan tudom mit jelent a "törtarany" kifejezés. Azért is írtam, hogy a kérdező nincs tisztábban vele. Ha tudná, akkor nincs ez a kérdés, mert lehet vásárolni törtaranyat. Ne nekem magyarázd a jelentését.

(második voltam)

2020. ápr. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 b1812567 ***** válasza:

Ne akarj törtaranyat venni. Cég nem fog neked eladni, magánszemélytől meg eléggé lutri bármit is venni (esélyes, hogy átvernek). Eladni is csak nagyobb ráfizetéssel fogod tudni.


Amit te szeretnél venni, az befektetési arany. Azt vehetsz kereskedőtől, ékszerésztől, stb. Adómentes, és kapsz a pénzedért egy szép kis fényes lapkát, esetleg tömböt, mellé papírt.

De nem most érdemes, amikor mindenki arany után kapkod, és felugrik az ára. Meg nem az összes megtakarítást. Aranyat hosszabb távra érdemes venni, befektetésként, vagy vésztartalékként, és egyéb megtakarítások mellett.

2020. ápr. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!