Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Így jogosult vagyok álláskeres...

Ptlg225 kérdése:

Így jogosult vagyok álláskeresési járadékra?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok és az első munkahelyemen rendszergazdaként dolgozom.


Most a koronavírus miatt, hogy a cég átvészelje a helyzetet sok mindenkinek megszüntetik a munkaviszonyát 1-2 hónapra, majd visszaveszik őket. Csak, hogy addig a munkanélküli segéllyel jobban járjanak, mint amit a cég addig nyújtani tudna nekik.


Én 2019 május 30-án kezdem dolgozni és ez 2020 május 4-től kezdődne.


Így pár nap híján sajnos nincs meg az egy éves munkaviszonyom, ezért nem vagyok jogosult munkanélküli segélyre.


Mivel minimum 360 nap jogosultsági idő kell hozzá.

Ami szerintem az, hogy be vagyok jelentve és nem a ledolgozott naptári napok száma.


Ha 2020 május 30-ig fizetés nélkülit kérek a cégtől, azután megkaphatom az álláskeresési járadékot?



2020. ápr. 14. 11:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert a fizetés nélküli nem jogosít álláskeresőire. Ellentéten a táppénzzel.
2020. ápr. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést már legalább kétszer kiírtad.

360 nap biztosított nap kell, fizetés nélküli alatt pedig nem vagy biztosítva, így nem jár az álláskeresési.

2020. ápr. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Fizetés nélküli alatt miért nem vagyok biztosítva?


Hogyan tudnám megoldani, hogy ez működjön?


Ha valamiért nem jönne össze, igényelhetek Aktív korúak ellátását? Nem valami sok, de több mint a semmi.



Bocsi, hogy sok marhaságot kérdezek, de első munkahely és ez az egész most elégé bekavart.

2020. ápr. 14. 13:48
 4/4 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem telefonon a foglalkoztatási osztályt és azt mondták, ha a cég feltünteti a fizetés nélküli 20+ napot, ők elfogadják.
2020. ápr. 14. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!