Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Munkanélküli segély elektronik...

Munkanélküli segély elektronikus igényléshez milyen papírokat kell elküldni?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem hogy munkanélküli lettem, küldtek emailt, de ott nem írták le egyértelműen azt hogy milyen papírok kellenek, csak azt hogy felesleges papírokat ne küldjön senki mert így is túl vannak terhelve. Én elküldtem ügyfélkapun keresztül 3 évig visszamenőleg a azt a dokumentumot amire az van írva hogy Álláskeresési járadék megállapítás. Küldtek határozatot és az írták hogy hiányosan küldtem, de nem írták le még mindig hogy pontosan mik hiányoznak.


Van aki tudja hogy pontosan mit kell elküldeni? Mert hiába keresem a neten mindenhol mást írnak.


Köszönöm!


2020. ápr. 16. 12:55
 1/1 anonim ***** válasza:

A határozatban le szokták írni, hogy mi hiányzik, az indoklás résznél. Így látatlanban nehéz segítnei. Általában az aláíbbiakat szokták kérni:


- iratok (személyi igazolvány, lakcím, adó, taj) mindkét oldala

- bizonyítványok

-igazolás munkaviszony megszűnéséről

- bankszámlaszámot igazoló irat

- igazolólap álláskeresési járadék és segély megállapításához (utolsó 3 év)

- adatlap a bírósági végzéssel meghatárzott tartási kötelezettségekről (utolsó 3 év)

- alkalmi munka esetén egyszerásített foglalkoztatásról igazolás

- adóelőleg nyilatkozat (amennyiben érvényesíteni kívánja)

- gyermektartásról szóló végzés ha van

- CSED/GYED/GYES megállapító, megszüntető végzés (ha volt az elmúlt 3 évben)


Aki 3 éven belül vállalkozó is volt, annak még csatolni kell:


- NAV adóigazolás

- értesítés vállalkozás megszütnetéséről szüneteltetéséről



Külföldi munkavégzés esetén pedig vannak még egyéb doksik is, amik kellenek.

2020. ápr. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!