Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Munkaügyi hivatal? Ledolgozott...

Munkaügyi hivatal? Ledolgozott napok száma? Elektronikus bejelentés?

Figyelt kérdés

Üdv.

Szeretnék segítséget kérni olyanoktól, akik jártasak a munkaügyben.

2012.08-tól vagyok pályakezdőként nyilvántartásba véve (beregisztrálva) a munkaügyi központba. Körülbelül 1 éve folyamatosan megkapom a 22 ezer forintot szociális segély néven. Nagyon nehezen találtam munkát, de két hete sikerült végre. 12 órázom egy benzinkúton, eddig 8 műszakot vállaltam. A határozatban, amit a munkaügyi hivataltól kaptam anno, csak az volt leírva, hogy évente felülvizsgálják, hogy jogosult vagyok-e a segélyre és 1 év alatt meg kell lenni a 30 nap ledolgozott munkanapnak, hogy így utána tovább kaphassam a szoc. segélyt. (Most leszögezem, nem arra utazom, hogy segélyből éljek meg és az adófizetők pénzéből "terpeszkedjek") Tehát 8x12 órát ledolgoztam, az hány munkanapnak felel meg? Nem tudom mi különbség van aközött, aki 8 órában dolgozik és, aki 12 órában.

Szeretnék munkahelyet váltani, mert sem fizikailag sem szellemileg nem bírom a mostanit. Félreértés ne essék, akarok dolgozni és ennek is nagyon örülök, hogy egyáltalán van, de nem bírja a szervezetem.

Most újra elkezdek munkát keresni, de azt szeretném megtudni, hogy:


- Az eddig ledolgozott időm megfelel 30 napnak a munkaügyi szerint? (8x12 óra)

- 8. hóban lejár a szociális segély folyósítása is. Ha addig nem találok másik munkát elegendő ez a 8 műszak (12 órázás) ahhoz, hogy tovább folyósítsák nekem a szoc. segélyt?


***Azért hangsúlyozom, hogy nem a szociális segélyre vagyok "rágerjedve", mert szeretnék dolgozni***



2014. júl. 1. 21:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Gondolom, foglalkoztatást helyettesítő támogatást kapsz és nem szociális segélyt. A határozat, amit írtál, az önkormányzattól van (ők folyósítják az FHTt is) és nem a munkaügyitől.

A munkanapoknál lényegtelen, hogy hány órát dolgozol egy nap. 1 munkanap az is, ha 4 órát dolgoztál és 1 munkanap az is, ha 12 órát.

Az, hogy valójában hány napod van a munkaügyi szerint, attól függ, hogy milyen jogviszonyban vagy bejelentve: munkaviszony, vagy egyszerűsített foglalkoztatás (alkalmi munka)

Ha munkaviszonyban, akkor a munkaügyinél és az önkormányzatnál is be kellett jelentened, hogy munkaviszonyt létesítettél.

Ezt megtetted?

2014. júl. 2. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Egyszerűsített foglalkoztatás (alkalmi munka)

Csak alkalmin vagyok bejelentve, a munkaadó azt mondta, hogy elektronikus bejelentésnél nincs teendőm, mivel csak alkalmin vagyok és nem szerződéssel náluk.

(Bocs, hogy teljesen 0 az IQ-m ezzel kapcsolatban, de még sosem dolgoztam ezen kívül nem tudom, hogy mik a teendőim és úgy írok, mint egy 5 éves.. Csak még nincs tapasztalatom) Bárhol kérdeztem, milyen teendőim vannak, mindenki elhajtott, hogy Ők ebben nem tudnak tájékoztatást adni blabla.. (Munkaügyi kp.)

Köszönöm a válaszod!

2014. júl. 2. 09:39
 3/3 anonim ***** válasza:

Alkalmival nem kell sehova jelentened (jól mondta a munkáltatód)

Meg kell őrizned a munkáltatótól kapott igazolásokat, hogy melyik napokon dolgoztál.

Ahány napra be voltál jelentve, annyi napnak számít. Ha eddig 8 műszakot dolgoztál, hiába 12 óráztál, csak 8 napnak számít.

Ha ezen kívül nincs más munkaviszonyos/alkalmis napod, akkor még össze kell szedned 22 napot a következő felülvizsgálatodig (augusztusig)

Ezt legegyszerűbben úgy teheted meg, hogy egy ismerősöd bejelent háztartási munkára. Ennek havi ezer forint regisztrációs díja van, adó és járulékmentes. A NAV honlapján megtalálod az információs füzetekben.

Az alkalmis béred után lehet, hogy lesz adófizetési kötelezettséged (ha legalább a törvény szerint járó minimumot megadták papíron is, akkor lesz)

2014. júl. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!