Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Költenétek ilyen drága hobbira?

Költenétek ilyen drága hobbira?

Figyelt kérdés

Néhány havi (kb 4-5) melóval sikerült összedobnom magamnak egész pontosan 585.000 forintot. Nem nagy összeg, tudom, első munkahelyem is volt, ahol nem dolgoztam egy hónapban csak két hetet.

Azt hozzátenném, hogy ez idő alatt magamra abszolút semmit nem költöttem a pénzből, csak kifizettem az albérletet, rezsit, egy kis kaja stb. Egyetlen farmert vettem három hónapja, mert arra szükségem volt. Gondoltam, hogy nem költök még 20 ezret sem, gyűjtöm a hobbimra.

Most viszont ott állok, hogy megvehetném a kinézett sporteszközt, ami 135 ezerbe kerül, de már meg sajnálok rá annyit kiadni. Nem vagyok családfenntartó, ehhez senki sem nyúl, viszont mégis sokallom. Eddig úgy voltam vele, míg nem dolgoztam, hogy: "ohh, ha dolgozni fogok, és lesz pénzem, akkor semmire sem fogom sajnálni, ha jut rá, persze."

Tudom sokaknak ez aprópénz, meg nincs sehol az olyan hobbikhoz képest mint a motorozás stb. viszont nekem már kicsit drága.



2020. ápr. 16. 17:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%
Én megvenném, mivel aszerint élek, hogy a bankszámlán csücsülő pénz nem boldogít, de egy megvásárolt pl. hobbieszköz már annál inkább.
2020. ápr. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%
Szóval megtanultad a pénz értékét. Ennyi, dolgozz tovább, tűzz ki más (értelmesebb) célokat.
2020. ápr. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Én sem vagyok túl magas keresettel, és nem szoktam ekkora kiadásokba bocsátkozni, de költöttem már el ennyi pénzt hobbi/szórakoztató célú nem praktikus jellegű termékre.
2020. ápr. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
53%
Költenék.
2020. ápr. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
29%

"első munkahelyem is volt, ahol nem dolgoztam egy hónapban csak két hetet."


Tehát nagy valószínűséggel egyszerűsített foglalkoztatásban dolgoztál. A TB-t fizetted alatta? Mert ha nem, akkor most van jó pár hónap elmaradásod, tartozásod és ha nem rendezed, júliustól még akár gondjaid is lehetnek.

Más. Nem derült ki, most is dolgozol-e? Ha nem, akkor semmiképpen nem venném meg a vágyott sporteszközt, mert azt írod, albérletben laksz - bármikor szükség lehet erre a pénzre. Lehet, még több hónapig nem tudsz dolgozni és még munkanélküli segélyre sem vagy jogosult.

Végül nem derült ki, mi az a sporteszköz?

2020. ápr. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%
Milyen drágára, az kutyafüle.
2020. ápr. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Ötös, ha ennyire durva lenne a helyzet, akkor volna annyi eszem, hogy nem venném koltekeznek.

12 óráztam, és emiatt nem jártam be minden nap, egyébként minden el volt intézve, mivel normális munkahely volt. :D

Itthon élek legfőképp, az albérlet az csak azért van, hogy ne ingázzak állandóan, de most azt is csak egy minimális összeget ke fizetnem.

Az eszköz pedig egy airsoft fegyver.

2020. ápr. 16. 18:18
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem venném meg.
2020. ápr. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked megéri akkor nyugodtan vedd meg, én sokkal többet is adtam már ki ilyenekre
2020. ápr. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez attól függ. Mennyire érzed biztosnak a helyzetedet munka ügyben?

Na meg még egy dolog, amiről én sajnos nem tudok: mennyire tartós egy airsoft fegyver és milyen egyéb költségek járnak vele? Ha évekig bírja egy ilyen, akkor szerintem nyugodtan megveheted, ha ez szíved minden vágya és lesz kivel játszani.

2020. ápr. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!