Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit lehet olyankor csinálni...

Mit lehet olyankor csinálni ha munkanélküli segély iránti kérelemnél függő határozatot küldenek, pedig jogosult vagyok rá, és el küldtem mindent ami kell hozzá?

Figyelt kérdés

Eleve nem értem azt hogy tudják hogy mennyien lettek munkanélküliek, miért nem lehet könnyíteni az ügyintézésen? Meg adó szám alapján szerintem ők is meg tudnák nézni a korábbi munkahelyeket.

Kicsit úgy érzem hogy szándékosan nem akarnak küldeni. Akiket ismerek ő nekik sem küldenek már több mint egy hónapja. Direkt csinálhatják?


2020. ápr. 17. 08:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, direkt.
2020. ápr. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mi a probléma? Miért küldtek függő határozatot? Valami oka kell, hogy legyen.


"Meg adó szám alapján szerintem ők is meg tudnák nézni a korábbi munkahelyeket."

Valami bibi akkor a korábbi munkahelyek körül van. Egyébként nem tudják megnézni, nekik ilyen nyilvántartásuk nincs.


"el küldtem mindent ami kell hozzá?"

Biztos? Mit írtak a függő határozatban? Mit hiányolnak?

2020. ápr. 18. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azok hiányoznak amit elküldtem. De elküldtem újból de hetek óta semmi válasz.
2020. ápr. 18. 09:37
 4/4 anonim ***** válasza:

"Ügyintézés határideje: Sommás eljárás esetén 8 nap, teljes eljárás esetén 60 nap. A felfüggesztés időtartam nem számít bele az ügyintézési határidőbe."


Sommás eljárás: Az egyszerű megítélésű, gyorsan eldönthető kérdésekben a hatóság minél hamarabb, eljárási formalitások, hosszas, ám az ügy természete miatt felesleges, az ügyfél számára is terhet jelentő szabályok nélkül dönt.


A Te ügyed nem éppen a sommás eljárás kategória...


"Mit lehet olyankor csinálni "

Kivárod az ügyintézési határidőt.

2020. ápr. 19. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!