Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi a magyarázata annak, hogy...

Mi a magyarázata annak, hogy mindig szükséges fenntartani a munkanélküliséget minimális szinten?

Figyelt kérdés
Nem egészen világos, hogy miért baj, ha megszűnik.

2020. ápr. 23. 19:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
27%

"Hogy ki mondta hogy muszáj? Makroökonómia egyik alapelve."


A neoklasszikus közgazdaságtan nem egyetemes és egyetlen közgazdasági szemlélet. Nem véletlenül létezik a természetes munkanélküliségi ráta. Persze függ attól is, hogy munkanélkülire melyik definíciót használod.

2020. ápr. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
22%
Annyit még elárulnál, hogy hol tanultad ezt a makroökonómiai alapelvet?
2020. ápr. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
ELTE ÁJK-n
2020. ápr. 23. 20:54
 14/18 anonim ***** válasza:
61%
Mert ez egy motiváció az alkalmazottaknak, hogy dolgozzanak és jó munkát végezzenek, mert ha 0 lenne a munkanélküliség akkor egyes alkalmazottak nem dolgoznának maximumon hiszen "minek húzzam egész nap az igát, mikor úgy se tudnak kirúgni, mert nincs kit felvenni helyettem".
2020. ápr. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Minek tanulsz ilyen baromságokat?
2020. ápr. 25. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Erröl linkelj valamit, én úgy tudom hogy csak feltételezi hogy mindig van, mint a rendszer velerájóra. De ettől még senki nem akkarja fönt tartani.
2020. ápr. 25. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Nincs iylen alapelv..

Nem. Nagyon figyeltél oda akkor.

Optilamis esetben munkanelkukiseg sincs, de a bizonyos mutató sosem tud optimális szinte lenni, az szürreális lenne.

A makrogazdasági folyamatok nem azonos sebesseggel mozognak, ezért ez mindig kicsapodik.


Magyarul a gyakorlatban mindig lesz egy bizonyos rátájú munkanélküliseg.

Elméletben bizonyos modellek szerint kikuszibolheto lenne, ha minden folyamat 1 mp-belül végbe mennie gazdaságos (nyilván minden egyéb valtozatlansaga mellett) , de a fent említett alapelv nem létezik.

Az alapelvek nem erről szólnak.

2020. szept. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
És sorry ha leirtam valamit, tablageprol írtam és szereti atirni a dolgokat.. :)
2020. szept. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!