Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Skrill kártyát látja a nav?...

Skrill kártyát látja a nav? Milyen kifizetést válasszak?

Figyelt kérdés

Több éve pókerezek hobbi szinten, könyvelem az egyenlegem, 8 éves pályafutásom során majdnem 4 millió ft a bukás.

Nemrég indultam egy nagyobb versenyen, 17.500 eurót nyertem, ami kb. 6 millió ft.


Azt olvastam, hogy 42%-kot kelene adóznom utána, amit idáig nem tudtam, viszont így nem merem kiutalni az otp-s számlámra. Szívesen adoznék szja-t, hogy biztonságban érezzem a maradék pénzt, de úgy néz ki ez nem működik.


Van skrill kártyám, ha erre kérem a kifizetést, és leveszem napi 900 eurónként atm-ből, akkor arra rálát a nav?

Vagy mehet akár skrillről egy összegben kiutalva otp-re?


Nevemen van a kártya, csatoltam hozzá a személyi igazolványom is.


Van ötlet esetleg hogy fizessem ki?


Pokerakademiara is irtam 1 hete, de nem kaptam választ sajnos.


2020. ápr. 26. 21:27
 1/4 anonim ***** válasza:
35%

Igen, látja a NAV a skrill számlákat is, illetve kérhet róla információt és kapni is fog a tulajdonosoktól.

A 42%-os adót nem tudom hol olvastad, de elég nagy butaság, nem annyit kell adózni. SZJA mellett amúgy van még szocho fizetési kötelezettség is, viszont nem feltétlenül a teljes nyereség után kell adózni.

2020. ápr. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
25%
CRS miatt "latja" a NAV az OECD orszagokban bejegyzett cegeknel vezetett szamlakat.
2020. ápr. 27. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
62%
En a helyedben levennem skrillre, es azzal vasarolnek. Neha vennek le kpt. Par 10ks teteleket nem fognak vizsgalni, es szepen rakd felre a fizetesed megmaradt reszet.
2020. ápr. 27. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
72%

Nem "látja" a Skrill számlákat a NAV. Kérésre természetesen adnak ki információt az adóhatóságnak, de ilyen csak akkor történik, ha valaki ellen adóvizsgálat folyik és kiderül, hogy van ilyen számlája. Például azért, mert a magyar számlájáról befizetések történtek.

Olyan kéréssel nem fordulhat a NAV a Skrillhez, hogy pl. szolgáltasson adatot magyarok számláiról X összegű forgalom felett. Csak konkrét személyről konkrét eset kapcsán kérhető információ.

CRS törvény külföldön vezetett bankszámlákra vonatkozik. Mivel a Skrill nem klasszikus bankszámla, ők egyelőre nem szolgáltatnak adatot. Általában elmondható, amíg egy pénzügyi szolgáltató nem kéri az adószámod és/vagy nyilatkoztat róla, melyik országban vagy adóalany, nem valószínű hogy CRS szerinti automatikus adatcsere történne.

Én a helyedben hagynám a számlán a pénzt és a kártyával költeném.

2020. ápr. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!