Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ez megtörténhet megint?

Ez megtörténhet megint?

Figyelt kérdés

Anyukám mesélte hogy a volt férje szülei régen annyi pénzt összespóroltak hogy elég lett volna egy házra aztán megbukott az ország vagy ilyesmi és annyira elértéktelenedett a pénz hogy csak egy kendőt tudtak maguknak venni. Nagyon félek hogy mi lesz ha megint megtörténik mert kiskoromtól fogva összespóroltam 440.000 ft-ot és félek hogy kárbamegy az egész.

14/L


2010. júl. 28. 16:21
 1/5 anonim ***** válasza:
előfordulhat igen. de azért egyenlőre még nem vagyunk álamcsőd közelben, még ha a degenerált fidesz kormány ezzel riogat is. érdemes figyelni, ha odajutnánk, hogy szarabbodik a szitu, akkor légy résen oszt mentsed át a zsédet vmi külföldi bankba valutába. de egyenlőre nem kell tartani szerintem ettől.
2010. júl. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Megtörténhet, mint ahogy bármikor elüthet a busz, leéghet a házad stb. Fölösleges attól félni, hogy mi lehet, amiatt kell aggódni, ami most van.
2010. júl. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, megtörténhet. A fejedre is eshet egy tégla.

Akkor ha jól tudom, háborús idők voltak, azért volt a hiperinfláció. Mindenesetre ha ettől tartasz, akkor célszerű valami értékállóba fektetni a pénzed (pl. arany, gyémánt, földterület - nem lakás, mert azt egy sima tűz is elpusztítja, a föld viszont ott marad).

Viszont minden ilyennek megvannak az előzményei. Kövesd a pénzügyi híreket, így azonnal tudsz reagálni, ha kell.

2010. júl. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat én még arra is gondoltam hogy átváltom euro-ba bár nem tudom megéri-e
2010. júl. 28. 21:21
 5/5 anonim válasza:

Tegnap 16:26-nak:

Te aztán nagyon okos vagy:D Külföldi valutába fektetni a pénzt, világválság idején...Mi a garancia arra, hogy stabil marad bármelyik valuta?

Értékálló befektetés ilyen megtakarításnál az arany, vagy a műkincsek. Én aranyba fektetném.

2010. júl. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!