Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A postán kell fizetni az...

A postán kell fizetni az erkölcsi bizonyítvány igényléséért?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ma voltam a postán és igényeltem erkölcsi bizonyítványt. Volt az illetékbélyegnek helye az igénylőlapon, amiről megkérdeztem az ügyintézőt és azt makogta, hogy azzal nem kell foglalkozni. Az lehet, hogy az igénylésnek nincs külön díja, hanem lényegében csak egy ajánlott levél díját fizettem, vagy az igénylés díja már benne volt az összegben? Az útmutatót kidobatta velem, mondván, hogy az nem kell, én hülye meg nem olvastam el. Lehet, hogy azon volt, hogy hogy kéne befizetni a díját? 520 ft körül fizettem a feladásért, ha jól emkékszem. Köszi!



2020. máj. 5. 21:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Ügyfélkapun ingyen van
2020. máj. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Évente az első 4 erkölcsi bizonyítvány ingyenes (minden igénylési formával). Jó pár éve lehet online, Ügyélkapu regisztrációval is igényelni, de a mai napig vannak olyanok, akik inkább elmennek a postára, igénylőlapot vesznek és ajánlott levelet adnak fel.
2020. máj. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az igénylésnek nincs díja, amit fizettél, az csak maga a nyomtatvány díja plusz levélfeladás (Ügyfélkapun egyik sincs, ezért írják, hogy amúgy ingyenes).
2020. máj. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Maga az igénylő dokumentum 155 Ft. Ki kell tölteni, ajánlottan ha feladod 540 Ft a díja. Ami benne van tájékoztató, azt meg kell tartani a rajta szereplő szám miatt. Illetékbélyeg már nem kell rá, hiába van rajta a helye.
2020. máj. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!