Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ezt megtehetik egy végrehajtó?

Ezt megtehetik egy végrehajtó?

Figyelt kérdés

Nehéz anyagi helyzetbe kerültem nem rég és nem bírtam fizetni egy hitelt,de pár hónapja elkezdtem anyagilag rendeződni és kaptam egy végrehajtótól levelet hogy valami Kft(gondolom a provident eladta a tartozásom) egy építészeti kft.( ezt nem értem hogy lehet)

Megkaptam a levelet,hogy vonják a fizetésem 33 %-át. 06.01-től

Viszont a párommal közös a bankszámlánk és tegnap előtt felakart rakni a kártyánkra pénzt több 10 ezer forintot erre az automata benyelte a pénz (azonnal telefonáltunk és mondták hogy 2-3 munkanap mire visszakapjuk) Nos visszakaptuk ,de a tartozásom negyedét levette már a végrehajtó. Szóval,ezt így megteheti? a levélben nem ez volt,hanem hogy 06.01-től


2020. máj. 13. 19:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Annyinak mindenképp a számlán kell maradnia. De az a 35 napos ciklus alatt csak 1x vehető fel.
2020. máj. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sajnos ezt így szokták csinálni a végrehajtók. Van egy minimális törvényi kötelezettség, amennyit hagyni kell, ezért vonják a 30%-át csak a fizudból, de egyébként mindent behajtanak.
2020. máj. 14. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora ötlet egyébként betenni pénzt a számládra, mikor már megkaptad a végrehajtótól a levelet...
2020. máj. 14. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. máj. 14. 10:32
 15/15 anonim ***** válasza:

Utolsó: a fizetésből letiltás és a számlára vonatkozó inkasszó nem jár kéz a kézben. Függ az összeg nagyságától, meg hogy milyen kedve volt a végrehajtónak.

Nekem is volt végrehajtásom, tiltottak a fizetésemből, de a számláimon soha nem volt inkasszó.

2020. máj. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!