Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan müködik amikor a...

Hogyan müködik amikor a munkàltato àllja a szemüvegvàsàrlàs egy részét? A szàmlàt a cég nevére kell kérni, vagy siman a munkabéren felül utal a cég munkavédelem vagy milyen jocimen?

Figyelt kérdés

Szàmitogéppel dolgozom, sok helyen àllja a szemüvegvàsàrlàs töredèkét a munkàltato.


Nàlunk elég rugalmas a fönök, nagyon valoszinü, hogy szintén segitene benne.


Csak szeretném tudni ez hogyan müködik.

Kérhetek szàmlàt esetleg a cég nevére es akkor az Áfàt vissza tudja igényelni ami 27%-ot jelentene azaz annyival kevesebbe kerülne akkor nekem a szemüveg.


Vagy ugy tudom olyan is van hogy a munkàltato kiköti hogy dix összeget pl 15.000Ft-t csak ugy kifizet a munkabéren felül.

Annak mi a jogcime? Mert nem munkabér.


Mivel a fentiek csak a tippjeim, ha tudja vki hogyan müködik ez vagy hasonlo munkavédelmi kifizetések, akkor irjon



2020. máj. 14. 09:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
29%
Nos, a főnök majd utána nézet a könyvelőjével, hogy mi a megoldás.
2020. máj. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Erre szokott lenni szabályzat, de pl. az egyik ügyfelemnél úgy működik, hogy az emberke megveszi a szemüveget, és annak X százalékát megtérítik neki. Nem kérnek számlát róla, a belső szabályzatuk az alapja, és béren kívüli juttatásnak számít.


De ez lehet, hogy mindenhol máshogy működik, szóval kérdezz rá nálatok.

2020. máj. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha papíron odaadja a pénzt, az béren kívüli juttatás és elég sok rajta az adó. Sok helyen azt csinálják, hogy a cégnevére kéred a számlát, aztán a főnök zsebbe visszaadja x részét.
2020. máj. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mi nem tudjuk megmondani, hogy nálatok hogy működik. Máshogy van nálunk és máshogy a férjem munkahelyén. Én kértem a munkahelyem nevére számlát, leadtam, és a következő bérszámfejtésnél kaptam 15 ezret, "szemüveg térítés" címen. A férjemnek kell egy külön papír is az orvostól, orvosi pecséttel, hogy indokolt a szemüveg viselése, és ha leadja, kap 20 ezret.
2020. máj. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

És utolso. A fèrjednek tudod esetleg milyen jogcimen kapta?



Nàlunk en tartom a könyveléssel a kapcsolatot, ök csak utasitàsokat hajtanak végre, az infokat, lehetöségeket, adatokat nekem kell eléjük es a fönök elé tàrni. A fönök elé elsöként.

2020. máj. 14. 11:33
 6/12 anonim ***** válasza:
A férjem a napokban adta le a számlát, jövő hónapban kap csak pénzt.
2020. máj. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Először is mindenképp a főnökkel beszéld meg, mert mindenhol máshogy van, majd ő elmondja. Addig ne vegyél szemüveget főleg ne számlára, amíg nem beszéltétek meg.
2020. máj. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

A fönök ràm szokta bizni az ilyeneket. Nem akarja hogy olyanokkal terheljem, ami plusz melo/utànajàràs neki.


Mindig kész tényeket vàr. Opciokat felsorakoztatni hogy neki csak àt kelljen futni es dönt/vàlaszt es megbizza a könyvelést.


Pont ma is ebbe futottam be vele. Szoltam neki hogy küldje meg szàmlàzàshoz az adatokat, elsö reakcio, gyüjtsem be en az adatokat..

2020. máj. 14. 12:36
 9/12 A kérdező kommentje:

Addi persze nem veszek.

Csak szeretnem ugy kerni hogy megirom,


X összeg

Vagy szàmla cégnévre

Beren kivüli juttatàs annak x % az adovonzata

Es ha van még opcio


Aztan a szemüveg àràval amit kineztem mindezt Ft összegekkel elöadni, hogy ö csak kihuzzon pipaljon a listaban

2020. máj. 14. 12:38
 10/12 A kérdező kommentje:
Egyszoval nem vàrhatom el hogy ö ugràljon az en tàmogatàsom miatt.
2020. máj. 14. 12:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!