Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tudnátok segíteni az alábbival...

Tudnátok segíteni az alábbival kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy én szeretnék kötni egy UL biztosítást, mert félre szeretném rakni a pénzem, hogy mondjuk 5-6 év múlva ha szükség lesz rá bármikor hozzá tudjak nyúlni egy részéhez. Itt, ha jól tudom, kötök egy szerződést a biztosítóval, aki a pénzemet egy vagyonkezelőnek adja oda aki majd befekteti különböző iparágakba. Itt az lenne a kérdésem, hogy én azt hallottam, hogy a vagyonkezelő köteles 30% saját részt berakni, a biztosítótól kapott pénzzel együtt. Mennyire helyesek az információim? Köszönöm szépen.

2020. máj. 15. 07:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha 5-66+ éves távban gondolkodsz, akkor ne UL biztosításba rakd, mert az ilyen rövid idő alatt nem térül meg.
2020. máj. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jav.: 5-6 éves
2020. máj. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Elvileg van egy termék, amelynél az első 2 évben nem lehet hozzányúlni és 5%infláció követés is van, tehát minden évben 5%-al többet kell havonta fizetni, hogy az infláció miatt a pénz értéke megmaradjon. Itt, úgy tudom, hogy bármikor hozzányúlhat az ember 2év útán és az átlagos hozam 6-8%között mozgott a TKM-et levonva is. Voltak olyan évek, amikor 25-30%os hozamot értek el, de átlagban 10 év alatt 6-7% az biztos. Kamatos kamat elvén működik, és az első 2 év befizetéséhez, csak a 10. év után lehet hozzájutni. Plusz, lehetőség van eseti díj fizetésre is. Kb az 5. év végén lesz annyi pénzem, mint amennyit betettem, de, főleg 10 év elteltével a kamatos kamatnak köszönhetően elég szép megtakarítást lehet kialakítani, akár 10-15k forintból is. Fontos lenne számomra, hogyha van plusz pénzem, akkor azt bármikor be tudjam rakni, és ha szükséges egy kicsit nagyobb összeg akkor bármikor ( értsd 3-4év után) is hozzá tudjak nyúlni, úgy, hogy ez elvileg nem jár kimagasló költséggel. Van egy biztosítás része is, ami 300k forintot fizet halál esetén, tudom, hogy egy ilyen esemény bekövetkeztekor nem sok, de elvileg ez pluszban van.Mi a vélemény?
2020. máj. 15. 09:08
 4/7 anonim ***** válasza:

UL életbiztosítást soha nem kötnék, ott csak kizárólag én kockáztatok, bármit is mond a biztosítási ügyintéző.

Vannak sokkal jobb befektetési módozatok is jelenleg kis hazánkban.

Nézz utána államilag támogatott befektetéseknek, most a Kincstárjegyet dicséri mindenki.

2020. máj. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 xswerdy ***** válasza:

az UL-ből 5 év múlva jellemzően nagyon nagy veszteséggel tudsz kiszállni. De még olyat se hallottam, hogy valaki végig fizette, és pluszba jött volna ki.

De nem zárom ki, hogy találtál jó konstrukciót, de nem valószínű. És ne higgy az ügynöknek, olvass el mindent, egy-két költség felett szeretnek elsiklani, amikor összefoglalják a lényeget.


De a kérdésre térve: a biztosító egy befektetési alapba teszi a pénzt, amit egy alapkezelő kezel. Az alapban vannak olyan befektetők is, akik direktben vették a befektetési alapot, megy olyanok is, akik biztosítón keresztül. Ezek arányára sincs semmilyen szabály. Nem tudom, ezt érted-e saját pénz alatt, mert az alapkezelő igazi saját pénzt nem tesz be. Tehát nem kockáztat semmit, ha erre vonatkozott a kérdésed. Az alapkezelői díjat mindenképpen levonja.

2020. máj. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én azt hallottam, hogy az alapkezelő a biztosítótól kapott összeg 30%-t saját pénzéből is be kell rakja, hogy biztosan azon dolgozzon, hogy a lehető legnagyobb hozamot érjen el, mert az ő érdeke is lesz. Az 5-6 évet az eseti számlára gondoltam. Tudom, hogy UL-t legalább 10 évre de lehet, hogy inkább 15-re érdemes kötni, de akkor viszont elvileg nagyon megéri, ha végig fut. Ezt jól gondolom?
2020. máj. 20. 09:17
 7/7 xswerdy ***** válasza:
nem, akkor sem éri meg, ha végig fizeted. Kb. az első két év díját levonják a kezdeti költségekre, ebből él az ügynökhálózat. Hogy tudná ezt a következő 8 év behozni? Miért nem fekteted a pénzt közvetlenül befektetési alapba? Onnan bármikor kiveheted, és nincs ez az irdatlan költség.
2020. máj. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!