Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha az eBay-en...

Mit tegyek, ha az eBay-en szeretnék eladni, de a termék feladása közben ilyen probléma merül fel? -> "Shipping cost cannot be calculated since the item location is different from the site. Use flat rate shipping."

Figyelt kérdés

Eladni szeretnék az eBay-en, de a szállítási opcióknál elakadok. Ha az amerikai eBay-en (ebay.com) akarok eladni, akkor csak amerikai szállítók közül választhatok (pl. USPS), ráadásul minden felmerülő összeget dollárban kell megadnom. Az angol eBay-en (ebay.co.uk) dettó, csak éppen angol futárszolgálatok, font stb... Németeknél (ebay.de) euró, de ott is csak a Deutsche Post és társai jöhetnek szóba.


Magyar eBay nincs, mégis vannak magyarországi eladók, akiknek a termékéért fizetendő szállítási összeget a rendszer automatikus kiszámolja attól függően, honnan van (melyik országból) a kedves vevő. Tehát elvileg lehetséges lenne nekem is egy hirdetést feladnom. De hogy csináljam? Ezt nem tudom… :( A magyarországi címem van értelemszerűen megadva a rendszernek. Ezért a csomagot is Magyarból kell feladnom, de nem kínál hazai futárszolgálatokat. Ha USPS-t és hasonlókat jelölök be, akkor meg kiírja a kérdésemben idézett szöveget. És hiába adok meg akkor egy fix szállítási összeget (mondjuk 20 dollárt), azt is valamilyen futárszolgálathoz kötelez kötni. De magyarországi futárokat (vagy a Magyar Postát) nem ajánlja fel választható lehetőségként. Hogy adjak fel Magyarországról mégis USPS-es csomagot? Nonszensz.


Bízom benne, hogy a válasz, amit keresek, sokkal egyszerűbb, mint gondolom és tudtok nekem segíteni! Köszönöm Nektek! :)



2020. máj. 21. 14:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Bár gondolom már későn jön a válasz, de én is ezzel bajlódtam.

Majd láttam, hogy a eladás után, a szállítási költségre is rászámolnak 10% jutalékot.

Úgy lehet kijátszani, hogy Free shippinget írsz be, s kiszámolod előre, hogy mennyi kb. a szállítás díja, hozzáadod a termék árához, s annyit kérsz összesen az áruért.

Viszont csak 2 kilóig egységes a szállítási díj külföldre, ha magyar postával küldöd....utána csomagként már régiónként eltérő a szállítás díja...


A másik megoldás, hogy én vettem valakitől, s azt írta, lehet nem postáz külföldre a beállításoknál...

Megkérdeztem, s vállalta, hogy elpostázza a cuccokat Magyarországra, amik nekem kellettek.

Igaz, így az a baj, hogyha így hirdeted meg, hogy nem postázod külföldre, akkor meg lehet rád se írnak (vagy nagyon ritkán)....

2020. aug. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!