Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ebay-es küldeményeknél mennyir...

Ebay-es küldeményeknél mennyire nézik komolyan az értékhatárt a vámon?

Figyelt kérdés

eddig megúsztam, de nem is nagyon volt 22 EUR feletti küldeményem, vagy éppen csak.


de most rendelnék pár olyat, ami határeset, 12-15 ezer kb, és az a kérdésem, h mit néznek ilyenkor? a ráírt érték nyilván csak jelképes, szal mi alapján válogatnak? abszolút hasraütésre?

vagy a csomag nagysága kelti fel az érdeklődésüket?

mit néznek a csomagok közt, ami alapján döntenek, hogy vámnkezelik vagy sem?

köszönöm



2020. máj. 28. 21:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szemre vesznek ki random csomagokat. Ha gyanúsan nagyobb értékű, kiveszik vámolásra és bekérik tőled a bizonylatot. Ha az ÁFA / vámhatár felé esik, akkor kell fizetni sarcot. Ha nem, csak vámkezelés.
2020. máj. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Quatermain ***** válasza:
Nálam speciel egy 3600 Ft-os tárgyat emeltek ki, de miután igazoltam, hogy annyiért vettem, megkaptam a csomagot, ez egy kisebb dobozban volt benne. Nem kellet fizetnem a vámkezelésért sem. Kisebb, apró tárgyakat amelyek egy borítékban elférnek azokat nem piszkálták. Szóval itt a méretet nézik szerintem, mostanában több csomagot kiszedtek mert nem rendeltek annyian mint általában.
2020. máj. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszönöm, tehát akkor abszolút random megy a dolog ...


"Ha gyanúsan nagyobb értékű" >>>> és ezt mi alapján döntik el? márkától függően pl ugyanakkora, ugyanolyan kinézetű lámpát tudok 8 és 34 ezerért is venni. mondjuk ha fél méter hosszú lámpáról van szó, az feltehetőleg már gyanúsan nagy lesz nekik ... talán.

vagy 80 ezres objektív esetén? csak mert ilyenre ismertem példát, ami átjött gond nélkül.


csak nagyon becsapós sok seller, mert oda írja h "EU stock", de persze vámszabad warehouse-okból küldik (legalábbis eddig így tudtam), és aztán mindenképp jön a vám itthon. gondolom, erre hiába hivatkozok.

2020. máj. 29. 08:03
 4/5 A kérdező kommentje:

+1 kérdés:

hogy számolják a küldemények értékét?


ha pl rendelek 18,- EUR / db terméket 1 db-ot vagy 2-3 db -ot egyesével, akkor az úgy vámmentes, de ha a 3 db-ot egy csomagban rendelem, akkor 54 EUR már vámköteles vagy ilyenkor elosztják hárommal az értéket?

hogy működik ez több egyforma darab esetén?

2020. máj. 29. 10:16
 5/5 anonim ***** válasza:
Csomagra nézik tudtommal.
2020. máj. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!