Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kiadtam a lakásom, nem teljese...

Kiadtam a lakásom, nem teljesen hiteles papírokkal (nem volt tanú aláírás). Visszaélhet vele a bérlő, ha igen hogyan? Mire figyeljek?

Figyelt kérdés

A lakás a nevemen, nálam vannak az adásvételi papírok, állandó lakcímem.


A bérlő el tudja adni így? Azon kívül, hogy nem fizet, és/vagy lelakja, mit tud csinálni? Mitől féljek? Mire figyeljek?


2020. máj. 31. 12:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A lakásbérleti szerződésben nem a tulajdonjogról nyilatkoztok, így eleve a kérdést sem értem, hogyan tudná eladni.
2020. máj. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"állandó lakcímem"


Ezt nem teljesen értem. Most akkor ott laksz, vagy bérbe adod?


"A bérlő el tudja adni így?"


??? Te hol élsz? Szerinted csak úgy el lehet adni másnak a tulajdonát? Főleg ingatlan esetén, ahol a nyilvántartás meglehetősen szigorú?


"Mitől féljek?"


Semmitől. Teljesen mindegy, hogy nincs a szerződésen tanúk aláírása.

2020. máj. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
Ilyenkor azért megfordul a fejemben, hogy értelmes, tanult emberek nem tudnak lakást venni, ilyen sügérnek meg több is van.
2020. máj. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Van 2 másik lakásom, az egyik másikban lakom, kiadtam ezt alacsony áron, hogy ne legyen üres.

Illetve nagyon szép, újépítésű, mindennel felszerelt luxus lakópark.. jó szándékból adtam ki, hogy más is örömét lelje benne.. de barátoktól hallom legyek elővigyázatos.. túlságosan naív vagyok.. ..

2020. máj. 31. 12:54
 5/6 A kérdező kommentje:
Lakásmaffia. Erre gondolok.
2020. máj. 31. 12:54
 6/6 anonim ***** válasza:
45%

#3, kapitalizmus van, nem kommunizmus, jó lenne már felfogni 30 év után, akkor kevesebbet vernék bele az orrát mindenkinek a szrba mindenféle devizahitel meg hasonlók okán.


A kapitalizmus arról szól, hogy amit meg tudsz termelni magadnak ÉS A CSALÁDODNAK, az a tiéd, meg a családodé.


Nem pedig arról, hogy "ha másnak három is van, akkor nekem is jár egy".

2020. máj. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!