Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nem fizet a bérlőm, mit tudok...

Nem fizet a bérlőm, mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Van egy 2 szobás lakásom amit a szüleimtől kaptam,de kiadtam 2 éve albérletbe,mivel a barátommal lakom.

Pár hónapja új bérlők költöztek bele,de nem akarnak fizetni.

Előző hónapban is kérték,hogy a kauciót használjam fel. Megtettem.

Most megint nem fizettek de a kaució már nem fedezi. Hiába írok,hívom,nem ír vissza vagy még ő van felháborodva hogy nyugi van,beszólnak.

A rezsivel is nagyon el vannak maradva,semmit sem fizetnek,sem vizet,sem áramot semmit sem. Mindig van valami kifogás,de a pénz csak nem érkezik.

Azt a net/tv csomagot használják,ami az én nevemen van,azt sem fizetik.

Mit tudok tenni? Nem vagyok ebben jártas sajnos és így egyetem/munka mellett felemészt a stressz.

22L



2020. ápr. 20. 16:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%

Kozmuveket kikottetni, netet szuneteltetni, ajton a zarat lecserelni (ugye van kulcsod hozza?). Par nagyobb darab ismerossel helyszinre erkezni, kilakoltatni. Azert szolnak be mert latjak hogy csak egy remult kislany vagy es nem mersz sem erelyesebben, se hatarozottabban kiallni magadert.


Lehet a jogi utat is valasztani mindenfele felszolitasokkal meg ejnyebejnyekkel, csak azzal masfel ev mire kikotrodnak. Nyilvan egy percig se akartak azok fizetni, csak lelakjak a kauciot plusz azt az idot, amig a te turelmed tart.

2020. ápr. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%
Ja igen, majd' elfelejtettem: a szemelyes talalkozokra minden esetben vedelmet, tanut es kamerat vinni!
2020. ápr. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Felmondás, kiürítési per. Sajnos hosszadalmas és bonyolult. Felmondani se lesz egyszerű, ügyvédet ajánlok hozzá. Hidd el nekem, 10/10 laikus elrontja, szigorú szabályai vannak a felmondásnak nagyon.


Remélem, hogy megfelelő írásbeli szerződésetek van...

2020. ápr. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Igen van írásbeli szerződés.

Lehet,hogy szólok a szüleimnek most már,ők csak jobban értenek hozzá illetve van ügyvéd ismerősük is.

Eddig nem akartam szólni nekik,mert biztos megkapnám,hogy jól “kiválasztottam” őket.

2020. ápr. 20. 16:45
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tehetsz róla, rengeteg ilyen ember van. Ezeket nem lehet nem "kiválasztani".
2020. ápr. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%
Első körben normális körülmények között egyeztess velük. Lehet, hogy hozzád hasonlóan nem a kommunikáció nagymesterei, most vesztették el az állásukat és vagy próbálják nálad kihúzni, vagy marad az utca. Nem sokat tudunk az előzményekről, a mostani helyzet meg minimum rendkívüli.
2020. ápr. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%

A kaució nem lakbér ergo már ott elrontottad.

A másik a jó szerződés, ami ha nincs cseszheted


Mivel ő birtokon belül van maganlaksertest csinálsz ha bemész a lakásba etc. Tessék ügyvéddel konzultálni .

2020. ápr. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Elveszítettél a munkájukat most a vírus miatt.

De 3 hónapja ugyanezt játszották el,amikor nem volt még itthon vírus...úgyhogy ez sajnos nem tud már meghatni...

2020. ápr. 20. 21:47
 9/16 anonim ***** válasza:
Ne hagyd magad, én sem tenném! Nem korrekt társaság, Te se légy velük az!
2020. ápr. 21. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

@8 Nem tud meghatni? 22 évesen passzív jövedelemből élsz, amit az anyuék vette lakásból szerzel és most készülsz hajléktalanná tenni valaki. Értem én, hogy a felső középosztályból mindenki azt hiszi, hogy aki szegény, az csak elveri a pénzét hülyeségekre, de ez messze nincs így. Én jelenleg például ingyen adok szállást egy megszorult párnak, csak hogy alávágjak a magadfajta slumlordoknak. Pedig nekem olyan ingatlanom van, amiért megdolgoztam.

Értem én, hogy borzasztó stresszes, hogy nem tudod begyűjteni a lóvét, amiért egy percet nem dolgoztál, de ettől még továbbra is javasolnám, hogy beszélj a bérlőkkel, tudniillik állítólag az is ember, aki nem lakástulajdonos.

2020. ápr. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!