Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Revoluton tényleg lehet...

Revoluton tényleg lehet részvényekbe fektettni a NASDAQ-on ?

Figyelt kérdés

Gondoltam nyitok egy számlát, és szórakozásképpen vásárolok részvényeket 2-3$ értékben, milyen költségeim lesznek még ha számlát nyitok a revoluton ? azt megértettem hogy egy hónapban csak 3 tranzakció ingyenes.

Olyan válaszoljon akinek van revolut számlája, esetleg privátba is írhat, mert még lenne kérdésem.



2020. jún. 1. 18:07
 1/1 Dávid ***** válasza:

A Nasdaq amerikai tőzsde, így ha osztalékfizető részvényt veszel, akkor


- Revolut vételi-eladási-számlavezetési brókerdíj mellett fizetned kell:


- 15% osztalékadót is

- 15% kamatadót is


Azaz ha 1000.-Ft-ért veszel Coca Cola-t, ami 10% osztalékot fizet, azaz 300-Ft osztalékod, abból csak 220-Ft-ot kapsz meg.


Ha amerikai részvényt vagy ETF-et akarsz venni, ajánlom neked az európai tőzsdéket (ott is tudsz amerikai részvényt vagy ETF részvénycsomagokat venni).


Ezek sokszor osztalékot visszaforgató ETF részvénycsomagok, így az adó mértéke nulla forint.


Nekem 3 brókernél van befektetésem, de egyik sem a Revolut. A Revolut nem túl biztonságos platform csőd esetén, inkább csak játékra (tesztelésre) használnám.

2020. júl. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!