Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A kínai netes rendelős oldalak...

A kínai netes rendelős oldalak közül melyik a legmegízhatóbb? Ebay, ali, bangood, stb?

Figyelt kérdés

egyedül az ebay-al van tapasztalatom, ott elég jól működik a garancia és a refund, ha nem stimmel vmi, viszont azt látom, h negyed áron van X (ugyanaz a) termék pl a bangood-on és kb 20-40%-al olcsóbbal az aliexpressen.

E két utóbbinál is működik normálisan a customer service, ha gond van vagy felejtős?


kinek mi a tapasztalata?



2020. jún. 8. 16:51
 1/10 savanyújóska ***** válasza:
AliExpressel van tapasztalatom, ugyanolyan, ha nem jobb, mint az eBay. Ahol van Buyer's protection, ott ha nem jön meg a cucc, akkor az Ali automatikusan visszautalja a pénzt. 5 dodó felett trackingel szoktam rendelni, olyankor az eladók sem szoktak rugózni, ha mondjuk 50 napig nem jön meg és kérsz egy refundot. (Nyilván 4.8+-osoktól érdemes rendelni itt is.)
2020. jún. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
17%
Mindegyik megbízható (mármint a felsoroltak közül, a stb-t nem ismerem...)
2020. jún. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
csak mintha egyedül az ebaynél lenne olyan protection is, hogy "arrived damaged", és hát azért nem kevés cucc jött már törötten, sérülten stb. az alinál pl ilyet nem látok. van?
2020. jún. 8. 18:14
 4/10 anonim ***** válasza:
Persze, hogy van. Ha dispute-ot nyitsz, akkor választhatsz a különböző okok közül.
2020. jún. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

banggood


de alap esetben, ha az oldal nem fogadja el a disputeot, akkor ott a paypal buyer's protection, mert ugye kínai random eladóknak nem adjuk meg a bankkártya adatainkat

2020. jún. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

5: Amikor megadod a bankkártya adataidat a banggood vagy más megbízható oldalon, akkor nem azzal az eladóval osztod meg azokat. Hozzájuk nem jut el az adat. A kártyatársasághoz megy el és ott "ellenőrzik", hogy megegyeznek-e, valósak-e az adatok.

Természetesen ez nem az átverő oldalakra igaz, hanem a normálisakra (banggood, gearbest, ali és társaik)

2020. jún. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6, a bangood saját maga is kezeli a kártyaadatokat, ha a kártyád elmented ugyanúgy, mint az amazon.

Majd, ha annyi ideje lesz bangood, mint amazon, akkor rájuk meggondolom, addig paypal és az sem kötöm össze a bangooddal

2020. jún. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én se amazonon, se máshol nem mentem el a kártyaadataimat. Nem kötelező. Az egyetlen, ahol megvannak a kártyaadataim, az a paypal, ott is csak azért, mert kötelező.
2020. jún. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

hát a paypalban már csalódtam nem is egyszer. vszínű csak úgy érdemes náluk lenni, ha tlénylegesen onnan utalom a pénztt. de amikor közvetlen kártyával fizetek az oldalon (de a paypalon keresztül), akkor képtelenek visszakeresni még a tranzakciót is. volt 2 ilyen esetem, és közölték, hogy mert csak "vendég" voltam, így nem tudják.

na jó, akkor meglátjuk ...

2020. jún. 8. 21:43
 10/10 anonim ***** válasza:
valamit akkor nagyon elbactál, mert több millió embernek zavartalanul működik
2020. jún. 9. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!