Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi az a személyes adattal...

Mi az a személyes adattal való visszaélés? Ha egy bróker állásügyben felhív, elkéri az önéletrajzomat, de személyesen már állást ad hanem szolgaltatást akar nekem eladni az megsért valami szabályt?

Figyelt kérdés
Mostánában állásinterjúkra járok, gyakran az a vége hogy engem faggatnak mennyi pénzem van, és hogy mennyit akarok nekik fizetni.
2010. júl. 31. 15:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Engem a fogorvos asszisztense hívogat MLM miatt, de már hónapok óta. Elég kitartó, de emberére akadt, megvárom még végigmondja, és közlöm vele, hogy nem aktuális, majd ha az lesz akkor szólok. (hozzáteszem ő egy távoli ismerősöm)


Viszont a tel. számomat valaki kiadta, és sokszor keresnek banki akciókkal, meg üdülési akciókkal. Múltkor felhív egy csaj, hogy küldenének nekem kártyát amit ingyen megkapnék, és kedvezmény igénybevételére jogosítana (eddig minden oké lett volna vele) de akkor kell majd kifizetnem a kártya díját, ha igénybe veszem...kérdem hol itt az ingyenesség, meg a kedvezmény??? Aztán megkértem arra, hogy ne keressenek többet. Volt mikor megkérdeztem a vállalat / cég nevét és a levelezési címét, mire a hölgy megkérdezte, hogy miért szeretném tudni... erre én: hát mert maga is tudja a nevem, tel számomat és szeretném írásban kérni az adataim nyilvántartásból való törlését...


Lehetőségeid:

- végighallgatod, tudod: aham, uhum, majd ha aktuális lesz, most nem aktuális....stb

- megmondod, hogy nem ezért adtad ki a tel számodat

- megmondod, hogy nem érdekelnek az ajánlataik

- nem veszed fel a telefont, ha ő hív

- kötsz egy emelt díjú tel szám szerződést, és amikor ő hív téged, hosszadalmasan elbeszélgetsz vele XDDDDD

- felveszed és beleszólsz: (fonetikusan): uno momento, por favor (vagy valamilyen japán blabla szöveggel is előjöhetsz, de vigyázz az angol, német, francia, spanyol már eléggé elterjedt)

- tel számot cserélsz

- felveszed de nem szólsz bele (egyszer úgyis megunják a sok hallót)

- felveszed és azt mondod, hogy most nem érsz rá, kéred, hagyjon üzenetet...ha valaki ismerős, akkor meg visszaszólhatsz :DDD


Én odáig jutottam, hogy ha kiadom a tel számomat, akkor automatikusan aláírom, hogy nem járulok hozzá, hogy a tel. számomat marketingcélra is felhasználják, vagy azt az engedélyem nélkül 3. félnek kiadják. Múltkor hülyén néztek rám a bankban, de hát ez van...


Ha valaki felhív, és nem adtam meg nekik a számomat, akkor megkérdem milyen ügyben keres, és ha ügynöki/reklámszagú nem hallgatom végig, elköszönök és lerakom...

2010. aug. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólást!
2010. aug. 5. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!