Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az anyagi függetlenség hozzáta...

Az anyagi függetlenség hozzátartozik az önállósághoz?

Figyelt kérdés

Önálló embernek mondható aki ugyanúgy valaki mástól függ anyagilag, mint egy gyerek (csak a szülei helyett most pl. a párjától, vagy bárki mástól)?

Pl. akik csak úgy tudnak elköltözni otthonról, hogy párt találnak, vagy pl. válás/szakítás után is együtt élnek, mert egyedül nem tudnának fenntartani egy háztartást.



2020. jún. 14. 16:43
A kérdező szavazást indított:
Igen, az anyagilag független ember tekinthető önállónak
Nem, nincs köze az anyagi függetlenségnek az önállósághoz
24 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
34%

Onallo vagyok mert anyu apu nem kell tamogasson, fenntartom magam az alberletem stb.

Anyagi fuggetlenseg meg az amikor mar nem kell dolgozz, vagy csak nagyon keveset kell tegyel hogy hosszu tavon fenntartsd azt az eletszinvonalat amin vagy

2020. jún. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%

kolléganőm mondogatja ezt, hogy ő mennyire "önálló".. Ja persze, elköltötte a bank pénzét azon vett házat, elköltötte a bank pénzét azon vett autót.


Hónap első napján megkapjuk a fizetést, és 10.én már azon sír, hogy műkörmösre sincs pénze. (4000ft)


Ők a felnőtt, önellátó emberek!

2020. jún. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
14%
Ez két nagyon különböző dolog. Szülő és gyermek között alá és fölérendeltségi viszony van. Ha eg, pár közösen dolgozik és fizeti a lakáshitelét, az meg mellérendelt. De ha egy nő hozzámegy egy pasihoz, beköltözik a lakásába, nem dolgozik egy percet sem, az megint csak alárendelt viszony. A mellérendelt esetben szerintem önállóak a felek. Azt ne keverjük ide, mi van, ha szétmennek, hiszen lenne pénzük, csak épp benne van a közös házban
2020. jún. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#3 a szülő-gyerek függőségi kapcsolat csak egy példa a sok közül, semmi köze a kérdésnek ahhoz, hogy milyen viszonyról beszélünk.

Felőlem aztán a szomszéd kutyájával is lehet valaki közös kasszán, a kérdés az, hogy ha egyedül képtelen anyagilag boldogulni, akkor önállónak tekinthető-e.

2020. jún. 14. 19:02
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem nagyon értesz magyarul, úgy látom.
2020. jún. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Valóban, nem magyar az anyanyelvem.

Leírod, hogy mit értettem félre?

2020. jún. 14. 19:12
 7/8 anonim ***** válasza:
82%
Nem értem én sem a 3-as válasznak mi köze a kérdéshez.
2020. jún. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem valóban akkor önálló valaki (felnőttként), ha a saját, megkeresett pénzéből fenn tudja tartani magad, és nem kell hónap végén kölcsönkérnie, meg szülőktől pénzt kérni. A pénzügyi függetlenség és szabadság két külön dolog. Akkor vagy anyagilag független, ha saját fizuból élsz, míg a pénzügyi szabadság az, amit az egyes válaszoló is leírt, amikor már nem, vagy csak nagyon minimálisan kell dolgoznod. Ez jellemzően sokmilliós vagyont jelent.
2020. júl. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!