Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt értétek el...

Mennyi idő alatt értétek el az anyagi függetlenséget, miután kitűztétek azt célul?

Figyelt kérdés

Hány évesen tűztétek ki azt célul és hány évesek lettetek, amikor elértétek azt?

Továbbá, érdekelne, hogy ti hogyan értelmezitek saját anyagi függetlenségeiteket? :)


Nagyon köszönöm!


Üdvözlettel: egy ilyen céllal rendelkező 23 éves srác.


2017. febr. 24. 15:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%
Gyk-ra nem írnak olyanok akik ezt már elérték nyugodt lehetsz.
2017. febr. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
50%
Cél 22 év. Még dolgozom rajta. Szerintem mindenkinél ugyanazt jelenti az anyagi függetlenség. Háztartást, autót fenntartani, ha kell albérletet rezsivel kifizetni, élelmiszert vásárolni, mindezeket saját keresetből, munkából. A munka legyen olyan, amelyben van fejlődési lehetőség, hogy a későbbiek során el lehessen tartani belőle gyerekeket és lehetőleg tudjak félretenni, gyűjtögetni.
2017. febr. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
85%
Úgy látom nem egy malomban őrölünk. Az anyagi függetlenség nem azt jelenti, hogy már elköktöztél aputól meg anyutól és eltartod magad, hanem, hogy már olyan portfóliót egzisztenciát építettél magad köré, hogy pusztán azok fedezik a mindenapjaidhoz szükséges költségeket és már nem kell, vagy nem muszáj dolgoznod, nem a létfentartásért gürizel. Foglalkozhatsz fontosabb dolgokkal is az életedben, mint a pénz. Ezt jelenti az anyagi függetlenség. Ezért írtam azt, hogy ide nem irogatnak olyanok akiknek ez sikerükt. Ebben az országban amúgy is ritka. Lehet lepontozgatni.
2017. febr. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
62%

Nos én másképp értelmeztem, családtól való anyagi függetlenségként, ami valamiért kézenfekvőbb, mint a munka nélküli anyagi függetlenség. Hogy miért? Ahogy le is írtad, Magyarországon, de szerintem más országokban is csak a lakosság töredéke tud/képes erre. Ahhoz, hogy ne kelljen dolgozni, az kell, hogy mások dolgozzanak helyetted, eltartsanak, miután te sikeres vállalkozó lettél vagy jó családba születtél és ez enyhén szólva eléggé ritka. Az emberben benne van a dolgozni akarás az olyan munkaköröknél, amelyeket szívesen csinál, csak ezt nem mindenki találja meg, vagy éppen nem piacképes az adott munkakör, így nem tud benne dolgozni. Az ismerettségemben szinte mindenki diplomás munkát végez, minden munkanap dolgoznak és nem függetlenek anyagilag. Nem is tudom el lehet-e ezt érni önerőből.


Miért ne írhatnának ide azok, akiknek ez sikerült? Feltételezem te sem ebbe a csoportba tartozol.

Fordítva goldolom, akiknek megvan a munka nélküli anyagi függetlenségük, pont azok tudnának ide írni, mivel nem dolgoznak és ráérnek. Én nem tartozom ebbe a kategóriába és nem is érezném jól magam, ha mások tartanának el hosszútávon.

2017. febr. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
És nem pontoztalak le.
2017. febr. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
65%
#2 hát nem, qrvára nem azt jelenti az anyagi függetlenség, hogy bejársz minden reggel melózni, hogy legyen házra meg autóra pénzed.
2017. febr. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%

Anyagi függetlenség?

Te osztod be a saját 24 órádat. Azt csinálsz amihez kedved van, akkor amikor kedved van.

Nem függsz sem munkaadótól, sem banktól, sem másoktól.

A létfenntartásodat kényelmesen biztosítják a befektetéseid, vállalkozásaid.

Őket hívják a felső tízezernek. :)

2017. febr. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen kell ehez felső tízezernek lenned. Nagyon nem mindegy pl. hol élsz, mennyire sikerült jó befektetéseket létrehoznod, mit dolgoztál előtte, továbbá az, hogy már bem függsz egy fix munkától, nem biztos, hogy független emberként nem keresel pénzt olyan dolgokból amit szeretsz csinálni, vagy ami épp a hobbid. Az is marha lényeges tényező, milyen szinvonal az ami neked megfelelő, amin élni akarsz. Nem mindegy, hogy minimalista életet élsz, vagy úgy akarsz függetlenséget, hogy sportkocsi kell meg kastély.
2017. febr. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Erdekes, hogy mindenkinek mast jelent az anyagi fuggetlenseg😊 Nekem azt jelenti, jogy nem fuggok senkitol, dolgozom, es nem kell felnem hogy mi lesz holnap vagy 1 honap mulva. Van annyi felretett penzem hogy atveszeljek egy nagyobb anyagi kiesest (munkaneelkuliseg pl) ugy, hogy ekozben nem kell aggodnom. Ez fuggetlen attol hogy sajat lakas vagy berelt. Ezt a stadiumot ha jol emlekszem 23 eves korom fele ertem el. Persze ez nem jelenti azt hogy kesobb nem talalhatom magam rossz helyzetben, de nekem ezt jelenti az anyagi fuggetlenseg
2017. febr. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsém volt, mert a szüleim tudták fizetni az egyetemet és a mesterit. Ezért nem kellett dolgozzak egyetem mellett és arra tudtam koncentrálni, amit szeretek. Mesteris éveim alatt már nem szorultam sok támogatásra kitudtam gürcölni a lakbért elektronikus eszközök javításával és újraértékesítésével. 27 évesen lettem ténylegesen független anyagilag és 29 évesen értem el azt a szintet, hogy havi 1 milliót tudok spórolni. Jelenleg Szingapúrban élek. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy aki későn érik a többiekhez viszonyítva nem jelenti azt, hogy lemaradt bármiről is...
2017. febr. 25. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!