Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Melyik jobb, hogy anyagi...

Melyik jobb, hogy anyagi függetlenségben élek, és fizetem az albérlemet havonta, vagy saját lakásban élek amin 20 évig jelzálog van?

Figyelt kérdés

Melyik jobb egy olyan lakásban élni ami nem az enyém, de akármikor kiköltözhetek, ahol nem nyomja a vállamat teher, nem aggódok, hogy jajistenem a hitelem...

Vagy olyanban ahol 20 éves jelzálog van és mindenapi félelem, hogy tudom-e törleszteni a hitelemet. Ahol azért nem merek munkát válltani mert mi lesz ah nem tudom a hitelt fizetni mert nem jön be a meló.

Anyagi függetlenség vagy anyagi teher?


èn mindkettöben éltem, és így nem fogok lepontozni olyat aki egyikre vagy másikra szavaz, ha értelmesen letudja írni miért, jobb az ö számára az egyik vagy másik opció.


2009. febr. 17. 17:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én az albéletes megoldás híve vagyok. A fizetésemből sokat félre tudok tenni, tehát ha családom lesz akkor nem okoz nehézséget befizetni 50-60%ot előre az ingatlanba és így jelenleg semmi miatt nem fáj a fejem.
2009. febr. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem a saját lakás az igazi, mert ha a hitelt letudtad, akkor van valami, ami a tiéd. Ugyanez egy 20 évi albérlet után "Nesze semmi fogd meg jól!"

Én minden nehézsége ellenére úgy gondolom egy kifizetett saját lakás biztató, megnyugtató dolog.

-illéspityu-

2009. febr. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én saját lakás párti vagyok.

Amikor albérletben laktunk engem nagyon feszélyezett az, hogy még egy szöget sem verhetek be a falba, nem festhetem át szobát, ha unom a nyikorgó parkettát, akkor nem cserélhetem le stb. Az egyikben speciel attól is állandóan paráztam, hogy amikor nem vagyunk otthon akkor bemegy-e a főbérlő.


Mi nagyon jókor vettünk fel lakáshitelt, egészen a mostani válságig sokkal kevesebbet fizettünk törlesztésre, mint ha az albérletet fizettük volna.


Azt gondolom, hogy egyiknél sincs anyagi függetlenség. Ha nem tudsz fizetni az albérletért, akkor max. ha jó kapcsolatot ápolsz a főbérlővel meg tudod kérni, hogy legyen türelemmel. De ha pl. cégen keresztül bérled, akkor ugyanúgy járhatsz, mintha a banknak törlesztenél.

2009. febr. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

mondok egy harmadik verziót


vettünk a férjemmel saját lakást - nagyon nagy, nagyon frekventált helyen, egyre megy föl az ára, viszont elég sok a törlesztőrészlet


kiadtuk jó pénzért - ebből fizetjük a törlesztőt és bérlünk magunknak egy kis lakást, ami tökéletesen megfelel addig, amíg csak ketten vagyunk és nincsenek gyerkőceink - addig meg a lakásunk "fizeti magát"

2009. febr. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
én saját lakáspárti vagyok, DE! nekem nagy szerencsém volt, mert 2,2 M kölcsönt kellett csak felvennem a lakás árához, így a törlesztőrészletet ki lehet bírni, 16 e forint. fix. összegű forint hitel, állami kamattámogatású, 5 évig advisszatérités is járt utána. 8-10 vagy több milliós hitelnél viszont már nem biztos, hogy be merném vállalni az 50-70-100 ezres részletet. egyedül fizetni sem tudnám, másrészt ha házasságban élek, akkor is történhet bármi, ami miatt nem tudok kinyögni 2-3 havi részletet és oda az egész. egyszóval, ésszerű határig nem vagyok ellene a lakáshitelnek, de telibehitelezésbe nem mennék bele.
2009. febr. 18. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Saját lakásra szavazok, mert az a tiéd marad 20-25 év után. Ha 25 évre veszel fel hitelt, és türelmi idős módozattal, nagyon kevés összegbe kerül egy használt kis garzonlakás hitele. Ha nem tudod fizetni a hitelt, el lehet adni a lakást és még akkor is lehet albérletbe menni.
2009. febr. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Itt a városban ugyanannyi egy albérlet mint a törlesztő.Én azt az elve vallom hogy inkább fizetem a sajátomat mint h másnak a zsebét tömjem.
2009. júl. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!