Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tudnék tenni az albérlettel?

Mit tudnék tenni az albérlettel?

Figyelt kérdés

A kironavírus miatt elveszítettük a párommal a munkánkat és semmi pénzünk nem volt.

Albérletben élünk. A főbérlő nagy nehezen belement hogy 3 hónapig semmit se fizessünk,a kauciót is feléltük,azon kívül is engedett 1 hónapot.

Kéri,hogy törlesszük vissza a kauciót és a nem fizetett 3 havi rezsit és ugye most már fizetnünk is kell rendesen a következő havit.

Van állásunk de fele annyit se keresünk.

Mit tudnánk tenni,hogy úgymond jobban jöjjünk ki a dologból?

Nem lesz ennyi pénzünk.

Nem tudom belemenne e hogy semmit se fizessünk ki visszamenőleg...a rendes havi díjat sem teljesen tudjuk szerintem :/



2020. jún. 17. 18:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Kérjétek meg, hogy részletekbe hagyj fizessetek. Minden hónapban 20-30ezer nem hiszem, hogy földhöz vér, ha dolgoztok
2020. jún. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Igen részketekben gondolta,de az sem megy
2020. jún. 17. 18:45
 3/17 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudom, hogy gondolod, eddig segített, nem dobott ki benneteket azonnal, erre még nem is akarnád kifizetni az elmaradást neki?

Nem kicsit akarod lehúzni!

Ha ezzel elöjöttök, akkor garantáltan elküld benneteket és bírósági úton követeli az elmaradt összeget, amit aztán letiltanak.

2020. jún. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
98%
Rendes volt a tulaj, ennél többet ne várjatok tőle. Most nektek kell valamit kitalálnotok. Kölcsön kérni valakitől, ismerőstől - bár annak is megvan a veszélye, hogy nem tudjátok visszafizetni és az ismerettség kárára megy. Ha van álásotok, akkor ami megmarad a hónap végén, azt fizessétek a tulajnak. Ha nem tudtok fizetni egy fillért se, akkor hogy akartok maradni? Keressetek olcsóbb albérletet, de a tulajnak a tartozásotokat ugyanúgy vissza kell fizetni.
2020. jún. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%
Keressetek másik lakást, amit megengedhettek magatoknak.
2020. jún. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát öcsém!

Ingyen akarsz lakni?!

Gondolom, a fizetésből nem tettetek félre, hanem feléltétek...


Ez nem ok, valahogyan fizetnetek kell, ha máshogy nem, vegyetek fel kis összegű kölcsönt, mert ha a kaució lelakásába nem ment volna bele, igy is úgy is azt kellett volna tennetek!

2020. jún. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Az a baj,hogy az alap dolgokra elmegy a pénz és kell csomó minden másra és úgymond “sajnálom” az albérletre mert alapvető dolgokat kellene vennünk abből a pénzből.

Nagyon szeretjük ezt a helyet,nem szeretnénk elmenni.

Nem tudom hkgy tudnék alkudozni vele,mert már eléggé ki van borulva a nő,de megpróbálok vele valahogy beszélni,hogy még 1-2 hónapot elengedjem. (Sajnos szerintem nem fogja ):(

2020. jún. 17. 19:31
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne akarj vele alkudozni! Pofátlanságnak is van határa! Inkább mutasd meg, hogy próbálsz törleszteni a tartozásodból!

Milyen "alap" dolgokra megy el a pénz élelmiszeren kívül? Hogy lehet az, hogy 2 fizetésből semmennyit nem tudtok félretenni?

Én a tulaj helyében ha továbbra is alkudozni próbálnál anélkül, hogy egy fillért is törlesztenél a tartozásodból annak ellenére, hogy már van munkád, másnap kiraknálak! Nem elég, hogy a bérleti díjat se fizeted, de a rezsit se és nem is akarsz semmit!

2020. jún. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Azt kijelentette,hogy a próbálkozások 3 hónap után már nem elegek és legyen ott a teljes összeg.

Mit tegyek ha egyszer ilyen érzéketlen :(

2020. jún. 17. 20:09
 10/17 anonim ***** válasza:
89%
Majd ha megy a fizetési meghagyás, akkor sajnálhatod a luxus kiadásaidat!
2020. jún. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!