Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 120000 Ft fizetésből megélni?...

120000 Ft fizetésből megélni? (albérlettel együtt) Ötletek? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Januártól új munkahelyem lesz,ahol várhatóan azt mondták 120000Ft lesz a fizetésem.

Mivel még fiatal vagyok (19 éves) a szüleimmel élek,viszont szeretnék albérletbe költözni,amint lehet.

Azok akik kb ennyit kerestek illetve keresnek,hogyan szoktátok beosztani a pénzt?

Mennyi megy el kajára körülbelül?

Mennyi az autóra?

És egyebekre?

Mindenre kíváncsi lennék


2016. dec. 7. 14:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyedül akarsz egy lakást bérelni, és még kocsit is tartasz fenn, akkor nem fogsz megélni 120-ból.
2016. dec. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy hol bérelsz lakást.

Ha budapesten és egyedül akarsz, akkor én azt mondom hogy maradj otthon mert 120-ból nem fogsz egy albit fenttartani plusz magadat.


Főleg ha ilyen autó igényeid vannak , akkor aztán felejtsd el,hogy albérletet fent tartasz. (ha csak nem szülői támogatás is képbe jön, úgy max lehet) de egyedül egymagad... hát én nem tudám 120 ezerből ezt megoldani.

De én budapesten élek és jóval többet keresek mint te. 200ezret és még így sem egyszerű. (albiba lakom)


Ez melett egy albérlet kivételéhet 2 havi kaució és a tárgyhavi bérleti díj és egyre több helyen közjegyzői dij is szükséges. Tehát egy kisebb vagyon kell ahoz hogy ki tudj bérelni egy lakást.


Gondold meg. Inkább dolgozz , maradj otthon a szüleiddel és gyüjtögess!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2016. dec. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:

Nem lehet albérletben élni ennyiből. Max ha többen mentek. Átalány van,igy a rezsi is min 25. Kaja is,nulla gyorséttetemmel,magadra főzve. Auto... Min 10 a tankolás,ha napi 10 km t mész plusz bolt esetleg. Plusz biztositás és társai.

Az albérlet és rezsi elviszi,több mint a felét a fizudnak,ha 40 ezres lakbérrel számolok,ami igen ritka.

2016. dec. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

2. vagyok,

És én nem tartok fent autót

2016. dec. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ennyiből csak akkor, ha társbérletbe mész, tehát nem egyedül bérelsz lakást.Mondjuk az sem mindegy az ország melyik részére költöznél. Én pestről tudok nyilatkozni.

Átlagos garzon:80 ezer

Rezsi:25 ezer spórolósan, ebben nincs még közös költség, internet kábeltv, ha ezek kellenek az plusz még 8 ezer körül.

autóm nincs, pesten feleslegesnek érzem, felnőtt havi bérlet:9500 az autó ennek minimum duplája lenne.

ez eddig 114 ezer internet kábeltv nélkül, ha egyedül élsz.

Étel: nagyon spórolósan, ha mindent magadnak főzöl és több napra, ki lehet hozni havi 30 ból, nem túl minőségi és változatos hozzávalókból.

tisztító és tisztálkodási szerek: havi 3 ezer kb

ez eddig 147 ezer, még nem voltál beteg, nem voltál szórakozni, nem volt semmi váratlan kiadásod, nem vettél ruhát. Társbérletben ugyan ezt a színvonalat talán lehet hozni 120 ezerből

2016. dec. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy Bp VI. kerületben van az albérlet, vagy Csajágaröcsöge felsőn.

Nem mindegy, hogy mivel fűtesz, mennyit netezel, szeretsz-e a kádben ázni esténként...

Nem mindegy, hogy a szomszéd utcába jársz dolgozni, vagy napi 30 km-t ingázol.

Nem mindegy, hogy megelégszel-e a parizerrel (jesszus, már az is drága! tudod, mennyibe kerül egy jobb parizer kilója?), vagy ebédre mondjuk harcsapaprikást szeretsz enni.


Nekem elég lenne a 120. neked nem biztos.

2016. dec. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

3.as!

Igen , általány van... tök jó, aztán jön egy éves leolvásas majd kiküldik neki az elszámoló számlát hogy még fizessen be 40-50 ezret a gázra, mert ő a havi 3000 ftos általány mellett 25 fokot tart a lakásba.

Ez annyira nem jó !

2016. dec. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:

Az átalány általában azért a tulaj fogyasztása alapján van,többségében családoké. De működőképes a bediktálás is persze csak a téli fűtés,nyári nem fűtés miatt ez 40-50ezer különbség is simáb lenne akkor,amit nyáron kellene megspórolnia.

Nekünk kevés a rezsi,négyen vagyunk. De pici 52nm-es lakás. Nyáron 25,télen 35. Telefonokag,autót leszámitva minden benne van,tehát net,tv is. Vidéken élünk,turista városban,mivel ismerősé a lakás,igy csak 40 a bérleti dij,de itt sincs már 50-60alatt,s a miénk még bútorozott is.

Pesten nincs egy kis lyuk a 10kerben se már 80alatt.

Kajára ami megy,úgy hogy a baba még nem eszik ételt,a nagyobb inkább az oviban eszik,igy kettönkre lényegébe hússal mindennel együtt 50ezer,és 2500-3000közötti kiló áras felvágott stb van benne. Szóval mondhatni mi elég olcsón kijövünk,de a kérdező felvetésébek tárgya,mint a havi 120 ezer nem elég a megélhetésre albérletben.

Ha egy ilyen albérletben laknalakunk,mint mi és arányosan kevesebb lenne a rezsi neki,ami kb a vizzel lenne kevesebb csak,vagy kis gázzal,mert fütenie neki is kell ugyanakkora teret,akkor is kb 3ezret spórolna. Kaja is 20legalább. Tehát a fele fizu nyista albérlet és rezsi,20 kaja,marad kb 40ezer. Ezzel nem lenne gond,ha nem kell neki kocsit fenntartani és nem pesten él,meg ismerősé a lakás.

2016. dec. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Bocsánat telefon állandóan kipótol minden szót...
2016. dec. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Az én albérletem Budapesten közös költséggel és rezsivel együtt kb 120, egy roknomé vidéken 60. Szóval a "hol" tényleg fontos infó.
2016. dec. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!