Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit jelent az, hogy a "pénz...

Mit jelent az, hogy a "pénz termel pénzt"?

Figyelt kérdés

Apámmal beszélgettünk a nagyon gazdag emberekről és kérdeztem tőle, hogy mit dolgozhatnak. Ő erre azt mondta, hogy az igazán gazdagok már olyan gazdagok, hogy a pénzük termeli a további pénzünket.


Ez mit jelent? Hogy valósul meg a gyakorlatban? Milyen gazdagnak kell lenni ahhoz, hogy a "pénzem termelje a pénzt"? Dollármilliomosnak kell lenni?


Nem udom elképzelni, hogy valakinek van pénze és a semmiből csak úgy termelődik a többi. Vagy hogy a pénze "csinálja" a pénzt.


Kérlek valaki magyarázza ezt el nekem, köszönöm.



2020. jún. 17. 19:30
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
72%

Ha sok pénzed van egy járható út lépésenként levezetve:


1. A gázszerelés helyett csinálsz egy bankot (most a sok csalást és strómankódást ne nézzük)!

2. A bank leszerződik állam bácsival a kincstárjegy értékesítésre (2%-os jutalékot kapnak az értékesítésre)

3. Régebben maguknak adták el, így kamatot és jutalékot is kaptak érte a pénzük termelte a pénzt!

4. Mivel évek óta a törvények módosulása miatt a bankok nem vehetik meg maguknak, ezért értékesítették a bank tulajának, kedvezményes nullához közeli kamatra. Megkerülve a törvény állította magában szomorkodó kaput!

5. Újabb előírás nem adhatják el bankhoz köthető tulajdonosi rétegnek, ezzel építettek egy térdig érő kerítést is a kapu mellé.

Megszületett a lombardhitel 0,5-1,5%-os éves kamatra adnak a gazdagoknak 100-200 milliárdos hitelt, fedezetként pedig a belőle vett kincstérjegyet kérik. A 2%-os értékesítési jutalékuk megvan, illetve a kamat is megtérül mindenképpen!


A pénz termeli a pénzt itt azt jelentette, hogy csak annak adtak ilyen 0,5-1,5%-os hitelt, aki eleve nagyon gazdag volt, te ha beestél az utcáról 6-8%-ra kaptál volna hitelt!

6. 2019 végén ezt is törvényileg leszabályozták a bankok nem fogadhatják el fedezetként már az állampapírokat hitelnyújtásnál.

Viszont ha milliárdos vagy továbbra is kaphatsz 0,5%-os kamatozású hitelt a vagyonod értékéig.

Pl. 100 000 000 000Ft-ra értékelt vagyonra felvett hitelen a szimpla kincstárjeggyel kaszálhatsz évi 2 000 000 000Ft-ot, ami a legtöbb magyarnak 2000 évnyi munkába kerülne.


Állampapírokat lehet venni a lejárat előtt legkésőbb 1 perccel, én is próbáltam, illetve csak nézegettem, de kicsiben nem éri meg, megeszi a költség a hasznot!

0,05%-ot lehet vele keresni, ebből lejön max. 100 000Ft költség


A 100 000Ft-hoz viszont be kéne tolni 100 000*100/0,05 = 200 000 000Ft-ot.

Ha van 1 milliárdod, akkor percenként hoz 500e-et mínusz a 100e = 400 000Ft, óránként csak 5 tranzakcióval számolva, napi 8 órában tolva = 32 000 000Ft, ha az év többi napjában nem foglalkozol vele!


100 milliárddal számolva ismételten szép, sőt felfoghatatlan összeg 3,2 milliárd Ft egy napi munkáért cserében!

2020. júl. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 A kérdező kommentje:
Huh, utolsó, ez a számolás nagyon durva. Köszi, felpjtoztalak. A kérdést azárt emeltem ki, hogy minél több példát lássak, de ilyenre aztán nem számítottam. És, ha nincs 100 milliárdom, csak 1 milliárd? Akkor is percenként 500e-t hoz a konyhára? Ezt elég nehéz elképzelni. :D
2020. júl. 1. 16:18
 23/43 anonim ***** válasza:
76%
A gazdagság eléréséhez a tőke az első legfontosabb dolog, utána kell egy jó ötlet vagy olyan dolog amiben te jobb vagy másoknál, erre tud az ember építeni. Én úgy gondolom, hogy nagyon jó kiindulási pont ha arra fókuszálsz, hogy milyen kielégítetlen igények vannak körülötted, ezek a piaci rések. Aztán ha már beindult a gépezet akkor fontos még, hogy rugalmasan tudj változtatni ha a helyzet úgy hozza.
2020. júl. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
76%

Valószínűleg apád sem érti, ha nem tudta elmagyarázni, vagy megmutatni. :)


Kamatos kamat, résztulajdon cégekben, szabadalom, bérbe adható ingatlanvagyon, stb...

2020. júl. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:

Köszi mindkettőtöknek. Tőke csak pár százezer forint van, ötlet annál több. Remélem nem sokára elérem a célom.


Utolsó: Igen, sajnos alkalmazotti családból származom, apámnak elég felületes a tudása ezen a téren. De nem baj, amit csinál, ahhoz ért, ez a lényeg. :)


Köszi a példákat, jöhet még bármennyi, mert szívesne utánanézek, kigooglizom, esetenként könyvet is veszek róla. Írjatok minél több példát kérlek, és köszönöm mindenkinek, szuper válaszokat adtok! :)

2020. júl. 1. 21:38
 26/43 anonim ***** válasza:
61%

"pénz termel pénzt"


Ez így felületes! Hiába adok neked 400.000 ft-ot, nem fogod tudni megforgatni. Nem biztos, hogy tudsz belőle pénzt csinálni!


Ehhez kellenek képességek, másfajta látásmód, hozzáállás, stb.


A mondás így hangzana pontosabban.:


Pénzt, csakis pénzből és megfelelő mentális hozzáállással lehet csinálni.

2020. aug. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
61%

Az előző válaszomhoz még. Klapkának igaza lehetett.



„Aki pénz nélkül nem tud pénzt keresni, az pénzzel sem tud..."

2020. aug. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
61%
"aki pénz nélkül nem tud csinálni pénzt, az pénzzel sem fog tudni! Az kevés nekem, hogy van egymillió forintom és majd abból csinálok kettőt, inkább az a siker, ha semmiből csináltam egymilliót, meg kettőt, akkor azt biztos elveszítem, és a következő körben újra csinálok kettőt." Klapka György
2020. aug. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 A kérdező kommentje:

"Ehhez kellenek képességek, másfajta látásmód, hozzáállás, stb."


Ezt nem fejtenéd ki egy kicsit jobban? Vagy hogy hol tanítják ezt? Hogyan tudom ezt fejleszteni, megtanulni?


Klapkának igaza volt, ezért is volt aranya. :) Az valószínű mindig sokat fog érni, nem csak egy múló trend.

2020. aug. 4. 23:39
 30/43 anonim ***** válasza:
61%

Látnod kell a trendeket is. Ezért nem jó az arany sem.


Hamarább fektetnék egy olyan nemesfémbe, ami egy újabb technológia "alapanyaga" lehet.

2020. aug. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!