Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit jelent az, hogy a "pénz...

Mit jelent az, hogy a "pénz termel pénzt"?

Figyelt kérdés

Apámmal beszélgettünk a nagyon gazdag emberekről és kérdeztem tőle, hogy mit dolgozhatnak. Ő erre azt mondta, hogy az igazán gazdagok már olyan gazdagok, hogy a pénzük termeli a további pénzünket.


Ez mit jelent? Hogy valósul meg a gyakorlatban? Milyen gazdagnak kell lenni ahhoz, hogy a "pénzem termelje a pénzt"? Dollármilliomosnak kell lenni?


Nem udom elképzelni, hogy valakinek van pénze és a semmiből csak úgy termelődik a többi. Vagy hogy a pénze "csinálja" a pénzt.


Kérlek valaki magyarázza ezt el nekem, köszönöm.



2020. jún. 17. 19:30
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Én csak a szilíciumot tudom, de értem mire gondolsz. :)
2020. aug. 5. 00:39
 32/43 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem olvass sokat a témában, aztán úgyis rájössz, hogy mi a minta minden meggazdagodásban. Egyik infó jön a másik után, amin elindulhatsz. Keress hozzád hasonló ambíciózus embereket, egy-egy beszélgetés során sokat lehet egymástól tanulni. Plusz nagy mázlival mentort is találhatsz. Sok sikeres ember megosztja a tudását feltörekvő fiataloknak. Nem üzleti titkokra gondolok, hanem életvezetési tanácsokra, karrier, stratégia stb. Csomó embert szívesen segít, de senki nem kérdezi őket. Mondjuk megfelelő embert kell keresni.
2020. aug. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 A kérdező kommentje:
Köszi! Addig, amíg nem vagyok ilyen környezetben, ha Bence Balázst nézek a youtuben az is jó? Őt hitelesnek tartom :)
2020. aug. 5. 16:37
 34/43 anonim válasza:
61%
Hát ezt nagyon sok oldalról meg lehet közelíteni. Azt szeretném leszögezni, hogyha nem egy oligarcha, arisztokrata családba született újgazdag ficsúr húzza fel a vállalkozását akkor nagyon sok energiát és időt továbbá pénzt bele kell tenni, hogy további pénzt termeljen. Ha van tőkéd akkor tudsz befektetni pl startupokba, kötvényekbe, valutákba, ingatlanokba stb. Ha már ingatlan. Tegyük fel van fölös 80millád. Veszel egy 80m2-es lakást az Oktogonnál majd kiadod 250plusz rezsibe. Ez azt jelenti hogy 5 év alatt kerestél 15millát plusz a ház, mint érték az is a tied. Vagy másik példa hogy long term befektetés miatt veszel crypto valutát mert úgy vizionálod, hogy 2 év múlva megduplázod a befektetésed még ha ez egy Risky kijelentés akkor is stb. Nekem is van vállalkozásom én személy szerint arra törekszem, hogy legyen fix lába a cégnek ami eltartja plusz mellette befektetek olyan vállalkozásba amiben látok kiugrási lehetőséget. Ezért jó startupba fektetni. Egy induló startup esetén nagy a rizikó és kevés a pénz. Ha te teszel bele tőkét es cserébe kapsz tulajdonrészt akkor, ha netalán tán befut a projekt nagyon sokszorosát kaphatod vissza. (Stratégiától függően, hogy mi a cél pl. exit vagy globális piac stb) A kerdestol kicsit eltertem sry, de úgy gondolom ezek közvetett módon kapcsolódnak a témához. Egy utolsó példa. Ha skálázható a vállalkozásod azaz 10 dollár befeketetés hoz neked 30at és 1000 dollár pedig 3000ezret akkor is érvényes ez az állítás. (Sőt ez nagyon is működik az ecomm bizniszben, ha ügyes vagy hiszen csak pénzelni kell a hirdetést és tartani kell a konverziós rátát)
2020. aug. 6. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 A kérdező kommentje:

4# Köszi, hogy ezt így kifejtetted, ment a zöld. A startupokról hol lehet tanulni? Úgy látom, te értesz hozzá. Hol tanultál befektetni? Van erre könyv, tanfolyam, bármi, ami segít? Szeretném én is tudni a szakszavakat, mint az exitálás például, amik a Cápák Közöttben is vannak. :) De nem tudom, hogy ők, vagy te, akik vállalkozókl honnanszerzik a tudásokat, hol tanulják a szakszavakat.



. "Ha van tőkéd akkor tudsz befektetni pl startupokba, kötvényekbe, valutákba, ingatlanokba stb"


Mi a stb bővebben? Az arany, és más nemesfémek, valamint a cryptó jut eszembe, de tuti van még sok, csak nem tudom ezeket. Mibe fektetnek még a tőkések? Ja, meg a részvény még, ami beugrik.

2020. aug. 6. 15:37
 36/43 A kérdező kommentje:
+az állampapír, de abban nem nagyon bízom.
2020. aug. 6. 15:38
 37/43 anonim ***** válasza:
61%

Meggazdagodni a leggyorsabban vállalkozásból lehet. Értéket termelsz vagy szolgáltatsz, de úgy, hogy nem az idődet adod el, hanem skálázható, azaz (szinte, elviekben) korlátlanul növelhető a kínálatod.


Ez azt jelenti, hogy a bevételek is "elszabadulhatnak", ha van kereslet arra, amit csinálsz. Így lehet viszonylag rövid idő alatt sok pénzre szert tenni.


Aztán a gazdagság másik összetevője a pénz megtartása, illetve "dolgoztatása".

Ez különböző befektetésekkel történik (részvények, kötvények, ingatlanok, vállalkozások támogatása, stb.). Az ügyes befektető itt már abszolút passzív jövedelemre tesz szert, azaz növeli a pénzét azáltal, hogy befekteti, és pozitív a mérlege. Ez az a fázis, amikor a pénz dolgozik helyette.


Emellett persze maradhat aktív a vállalkozásában vagy a hobbijában is, de az már nem kényszer, hanem abszolút passzió.

2020. aug. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 A kérdező kommentje:

"vállalkozások támogatása" ez mit jelent? Kölcsönt adni nekik, vagy startupba fektetni?


Egy cég indításához mennyi pénz kell? 3-4 millió elég lenne? 2 hónap és megyek dolgozni, majd megírom ide a havi keresetem. Akkor ki lehet számolni, hogy mennyi idő alatt gyűlik össze 3-4 milka, azzal talán már tudnék valamit kezdeni. Majd kérek ez alatt a kérdés alatt tipekket, hogy hogyan növeljem a bevételem. :)


Meló nem sokára lesz, sokat fogok dolgozni és remélem jutok egyről a kettőre.

2020. aug. 6. 22:08
 39/43 A kérdező kommentje:
*tippeket
2020. aug. 6. 22:08
 40/43 anonim ***** válasza:
61%

""vállalkozások támogatása" ez mit jelent? Kölcsönt adni nekik, vagy startupba fektetni?"


Igen.


"Egy cég indításához mennyi pénz kell?"


Változó. Egy céget már pár tízezerből is alapíthatsz, a határ a csillagos ég.

A 3-4 millió lehet sok és nagyon kevés is, attól függően, hogy mit csinálsz, és az mennyire költséges, illetve mennyit kell áldozni a marketingre.

2020. aug. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!