Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit kezdjek 13 millió Ft-nyi...

Mit kezdjek 13 millió Ft-nyi 500 Ft-ossal?

Figyelt kérdés
Alapvetően készpénzre volna szükségem, tehát nagy címletekre váltás lenne az ideális, de befizetni a bankszámlámra sem elvetendő, azonban ennek mi a módja ekkora darabszámú készpénz esetén? húznák a szájukat a bankban, ha odaállítanék akár egy "kisebb" részével?
2020. jún. 21. 09:30
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
A címletváltásnak díja, pl. az MNB-ben 3%. Szerintem bankszámlára be tudod fizetni.
2020. jún. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
értem. és ha készpénzfelvételre kerül a sor, akkor ha jól látom, ennek a díja(OTP Smart csomagban vagyok) 218 Ft+1,49%. ez helytálló lehet?
2020. jún. 21. 10:09
 3/9 A kérdező kommentje:
átutalással fizetésnél meg ha jól értelmezem, akkor 0,2%, de legfeljebb 6000 Ft?
2020. jún. 21. 10:13
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én vennék Postán MÁP+t. Aztán 1 hónap múlva visszaváltanám.

Itt már csak az a kérdés, hogy egyszerre mennyi pénzt van képed odavinni :)

Szerintem 20ezernél még nem szólnak, 50ezer talán még beleférhet.

Eltart egy darabig, de gondolom összeszedni 26ezer db 500-ast se volt 2 perc.

Hogy sikerült?


Aztán emellett végigjárhatod a kisboltokat/dohányboltokat, hogy kell-e nekik 500-as. 5-10-20ezerért biztos szívesen váltanak.

Naponta pár százezret be lehet így váltani, de azért idő lesz.

2020. jún. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Amúgy gondolom azt is tudod, hogy 13millió Ft kp, ha állampípírban lett volna, akkor havi 35-40ezer forintot kamatozott volna, így meg semmit.
2020. jún. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
munkahelyen kollégákkal 3 éven keresztül minden alkalommal dobtunk be egy 500-ast, ha valaki hibázott és megegyeztünk, hogy azé lesz, aki legutoljára marad és múlt héten az utolsó régi kollégám is felmondott😂 aztán most megnyertem magamnak ezt a halom pénzt...lehet nem pontosan ennyi, de úgy saccoltuk, hogy kb 12-13 millió között kellene lenni. nem volt kedvem leülni megszámolni :D
2020. jún. 21. 16:07
 7/9 anonim ***** válasza:
52%
Ezt ki hiszi el? En nem.
2020. jún. 22. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%
Mekkora doboz kell 26000db 500asnak? Hagyjad mar.. 😂
2020. jún. 22. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Körülbelül havi 361111 forintot kellett a dobozba dobni.

Átlagosa kb.722 alkalommal hibáztatok minden hónapban.


Ha fogad egymással 25 ember, aki megengedheti magának, hogy kidob havonta 14-15 ezer forintot, akkor el tudom képzelni, hogy ez megtörténhetett a valóságban.


Azt viszont nem értem, miért nem tettétek az összeget minden hónap végén egy számlára?


Gondolom ha nem számoltátok/számoltad eddig össze, akkor adózva sincs után.

A pénz nem lebeghetett csak úgy a semmibe.

Nincs olyan, hogy a pénz senkié és majd akkor lesz valakié, ha megnyerik.

Annak a pénznek vagy egy magánszemély vagy egy cég "birtokában" kellett lennie. Ha az a pénz gazdát cserél, adót kell fizetni utána.


Ha nem adóztatok utána, akkor számlára már nem rakhatod. Nagyobb értékű dolgokat sem vennék leadózatlan pénzből a helyedben. Így a nagyobb címletekre váltás is felesleges. Apránként elköltögetheted.



NEM VAGYOK PÉNZÜGYI SZAKEMBER.

Lehet, hogy hülyeségeket írtam.

2020. jún. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!