Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mihez kezdjek 1 millióval? 19N

Mihez kezdjek 1 millióval? 19N

Figyelt kérdés

Az a helyzet állt elő,hogy nyárra már biztosan lesz ennyim,vagy akár több is. Egyetemre tervezek menni,bár azt államin tervezem. Most szeptembertől okj képzésen veszek részt. (Ezeket csak azért mondom h látszódjon jobban a helyzetem.) Nyelvvizsgám van, telefonom van, edzést eddig is tudtam fizetni,a ruháim is jók. Tudom,hogy nem nagy összeg, de van mögötte sok lemondás és sok munka. Szeretném valóban jól használni. Már pár éve elkezdtem mindent magamnak fizetni, még a külön lakás hiányzik. Nem akarok jogait tenni még autót venni,mert a tömegközlekedés pesten sztem egyszerűbb és az autó miatt még csak azt hallgatnam h megvette vki nekem...A lakást úgy képzeltem hogy nem saját de bérlés és akkor kaucióra mindenre lesz, pluszba be is rendezhetnek picit ha vmi nem tetszik v ilyesmi,es ahogy dolgozók a havi árát mindig ki tudom majd fizetni. Jó lenne ha nem kellene minden nap 2-2 órát utazni pestre,most ugyanis nem ott lakom,hanem vidéken. Nincs kutyám,gyerekem,eltartandó szüleim v rokonaim,csak én és a pénz. Gondoltam arra is hogy veszek ruhákat telefont stb de minek? Az is tökéletes ami most van. Félre rakni kár,mert tartalék pénzem van,nem kell abból több. Nem gyűjtök semmire most,ha kell pl egy cipő v kabát,vagy be kell szállni a rezsibe az kijön a mostani fizumból. A tanulás megy, az okjt az egyetem helyett kezdem,h legyen szakmám azon a területen amit hivatásomul akarok,mert így egyetem mellett azt dolgozhatok és rájövök hogy tényleg ezt akarom én.(most egy olyan szakra vettek fel amiről rájöttem nem érdekel, így inkább egy szamomra érdekes okj képzésre megyek) Szóval magán tanár se kell.Max ha angol és német mellé elkezdem az oroszt rendesen h felkészítésen nyelvvizsgára akkor...de az se egy millió.

Ti mire költenétek?

(Ja és nyáron gyakorlaton leszek, úgyhogy a nyaralás nem opció.)



2016. aug. 30. 23:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem muszáj elkölteni. Csinálj valami megtakarítási számlát, állíts össze egy kis portfóliót. Később ha majd teszel hozzá akkor jó érzés lesz hogy nem 0-ról kezded majd.
2016. aug. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet😉 de a lakásban ám tényleg gondolkodók,csak most várom a jobb ötleteket.

Ha nem lakás akkor most úgy áll h megtartom és elteszem

2016. aug. 30. 23:34
 3/8 anonim válasza:
100%
Szerintem rakd félre a lakásra, ugyanis ott mindig vannak plusz költségek, mint például egy festés, egy meghibásodott háztartásigép, nyílászáró csere, de akár a függönyök és szőnyegek. Így nem a takarékpénzedből kell elvenned, ha bármelyikre is sor kerülne, viszont ha most elköltenéd csak úgy valamire, akkor később még hiányolhatod. Jó az ha az embernek van egy biztos tőkéje.
2016. aug. 31. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Érdemes befektetni valamibe

Nézz körül, milyen induló Start UP-okat támogatnák, de nem árt az óvatosság, nehogy csak igéreket kapj.

2016. aug. 31. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Gondoltam arra is hogy veszek ruhákat telefont stb de minek? Az is tökéletes ami most van."


Wow, 19 évesen ilyen gondolkodás, elismerésem, grat!


Viszont, rakd félre. 1M soknak tűnik, de sajnos nem sok. Csak megkeresni az, elkölteni nem. Tedd MÁK-os számlára és vegyél államkötvényt. Meglátod, később jól fog jönni ez a pénz.

2016. aug. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, mindenkinek ment a zöld pacsi :)


Még gondolkozom a lehetőségeimről, de mindenképpen hasznos tanácsokat adtatok!! :)))

2016. aug. 31. 16:34
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Sztem az egyik legjobb amit csinálhatsz, hogy nyitsz egy megtakarítási számlát, ráteszed a pénzt. Közben nyitsz egy ltp-t és onnan szépen fizetgeted szépen havonta. A 49 hónaposnak a saját befizetése kb. 1 milla amit megkapsz az meg 1,3 millió Tehát dúrván nyersz 300 ezret kicsit több mint 4 év alatt. Ha meg valami közbejön legalább van hova nyúlni.
2016. szept. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
egymillio megkeresni.sem.sok egy even belul meg lehet keresni egy atlagos munkaval. inkabb az a kerdes mennyi a koltsege. en i befektetest javaslok de valami fix befektetest aminek alacsony a kockazata mert magasabb kockazatu befektetest.nem.lehet a veleletlenre bizni hanem allandoan.figyelni kell.a befolyasolo parametereket amit egyreszt meg kell tanulni ami munka.s ido.s.amig meg nem tanuljuk.lesznek buktak. az meg egy otlet hogy kepzeletben tobb reszre osztod aszerinr hogy mire.koltened es azt fekteted be amit hosszabb tavon koltenel el.s.addig is.fialjon. de nem javaslom hogy barmit.is azert vegyel meg mert valaki javasolta jobb ha ez az igeny belulrol jon
2016. szept. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!