Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Öröklés? Vagy hogy megy ez?

Öröklés? Vagy hogy megy ez?

Figyelt kérdés

Az édesapám már nagyon a halálán van.

Én nem szeretek ilyesmiről beszélni, mert tényleg úgy tűnne, mintha rámennék a pénzre, de engem mélységében nem motivál, mert megvan mindenem, amire szükségem van.



Engem az érdekel hogy, öröklődési helyzetben ez hogy zajlódik?



Apámnak már van egy másik családja. Új feleség, mostohagyerek.



Na most, az öregemnek van egy közel 30 milliós háza, és halála után fele-fele arányban osztozom a feleségével?


Ráadásul ha ők ott laknak, és enyém mondjuk a fele, akkor nem rakhatom ki őket "félig" az utcára...

Vagy ez most hogy megy?


Amúgy rühellem a nőt, mert állandóan a szart kavarja, és apám nem egyszer került korábban is kórházba miatta, úgy kikészítette, szóval kinézem apámból, hogy rám írta az egészet, de nem szeretnék vele erről beszélni, ahhoz én tisztelem őt.



Bocsánat ha kicsit hülyén fogalmaztam meg, késő van, vagy túl korán. :D 😂



2020. jún. 28. 03:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
56%
igen, persze.
2020. jún. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

OKÉ Köszönöm!

Akkor alapból 1 gyermekrésznyi jár, vagy a köteles rész!

2020. jún. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
56%

A feleseg semmit nem orokol a hazbol ha az az apad tulajdona es mar a hazassuguk elott is az ove volt. Ha közösen vették akkor mas a helyzet.


Maximum haszonelvezete lehet, de hogy is lehetne bármi jogalapja a haz tulajdonreszehez csak azert mert osszehazasodtak. A hazassag csak a hazassag kimondása utan jelent vagyonkozosseget.

2020. jún. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Mi történik akkor, ha az ötvenes férj a saját vagyonából ingatlant vásárol és annak a felét a huszonéves pipikére íratja..? Halál esetén mit kap az ifjú feleség?
2020. jún. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!