Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha egyetemista vagyok és...

Ha egyetemista vagyok és 40.000 volt az ösztöndíjam kaphatok átmeneti segélyt?

Figyelt kérdés
2020. júl. 11. 07:56
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
95%

Ja, még valami: 1-es, 10-es vagyok és igen, nem írsz le magadról semmit, de azért adjunk tanácsot.

Igen, tudom, milyen segélyről van szó, de nem akartam órákig írni feleslegesen, hogy ha a család jövedelme x ft-ot nem éri el, stb és akkor kimennek környezettanulmáynra, satöbbi.


"Régen is kaptam segélyt egyetemistaként viszont ösztöndijat nem."


Akkor pontosan tudod, hogy hova kell menni és egyszerűen megkérdezed az önkormányzatnál - ennyi.

2020. júl. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Kerestem munkát, képzeld, sehová sem vettek fel még takarítani se és sürgősen kéne pénz valamire. Biztos nem megyek el 40 fokban mezőgazdasági munkát végezni, nem azért járok egyetemre és nem is értek hozzá. Mi a francot tudsz te az egészségyügyi állapotomról? Honnan tudod hogy életerős vagyok? Kik vagytok ti hogy ítélkezzetek? Rosszindulatú csürhe itt vezettek le a feszültséget vagy mi? Mit turkáltok másnak a pénztárcájában? Honnan tudjátok hogy ki milyen helyzetben van kinek mire kell a pénz?
2020. júl. 11. 12:58
 13/27 anonim ***** válasza:
91%

"Mi a francot tudsz te az egészségyügyi állapotomról?"


"Kérdező, FIATAL EMBER VAGY, feltehetőleg egészséges"


Oda írtam - feltehetőleg egészséges - szóval nem értem, miért támadsz nekem.

Semmit nem mondasz el magadról, hogy jobban tudjunk segíteni, de nekünk támadsz, hogy mit tudunk mi rólad? :D


"sürgősen kéne pénz valamire...

Biztos nem megyek el 40 fokban mezőgazdasági munkát végezni, nem azért járok egyetemre és nem is értek hozzá."


Na látod itt a baj:

1.- ha nem mész el mezőgazdasági munkára, akkor nem kell eléggé a pénz

2.- az egyetemet még nem végezted el - tehát nem vagy több egyenlőre, mint egy érettségizett ember, feleslegese többre tartani magad.

3.- nem is értek hozzá... ja, mert pl. az uborkaszedéshez baromira érteni kell... :D Csak hajolgatni, ami bizony fárasztó - de több ember túlélte már. Nem mondom, hogy álommeló, de ha tényleg kell az embernek a pénz, akkor azt is megcsinálja. (amúgy nem a levegőbe beszélek - én már 14-16 évesen szedtem uborkát és városi létemre beálltam napszámba kapálni :-) )


" Mit turkáltok másnak a pénztárcájában?"


Te akarsz segélyt kérni, nem mi :-)


Amúgy legalább azt elárulhatnád, mire kell a pénz - hátha tudunk valami megoldást rá: pl. ha hirtelen elromlik a telefon, használtat is lehet venni boltban, normálisabb boltokban garanciára is, vagy áruhitel szülők nevére, stb.

2020. júl. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Nem kértem a segítségetekből, tanácsaitokból csupán a kérdésemre szerettem volna választ kapni.

Mester képzésen vagyok, van már diplomám, de mivel egyetem alatt nappali képzésen nem tudnék dolgozni , nyilván nem vesznek fel csak 2 hónapra sehova. Takarítói munkára több helyre is beadtam a jelentkezésemet, de valamiért senki sem akar diplomás takarítót.

Városi vagyok nincs is a közelben mezőgazdasági munkalehetőség. Ha lenne se bírnám, mert fizikailag gyenge vagyok,(lány vagyok) nem bírnám a napon, van ilyen hogy egy embernek nem jó a teherbírása, ezért még nem kellene lenézni a másikat...

2020. júl. 11. 14:45
 15/27 anonim ***** válasza:
91%

"Városi vagyok nincs is a közelben mezőgazdasági munkalehetőség. Ha lenne se bírnám, mert fizikailag gyenge vagyok,(lány vagyok) nem bírnám a napon, van ilyen hogy egy embernek nem jó a teherbírása, ezért még nem kellene lenézni a másikat..."


Hogy nézhetnélek le, ha épp most, ebben a pillanatban árultad el, hogy gyenge vagy, meg lány vagy? :-)

Amúgy csak mondom, én is VÁROSI (Bp-i) lányként szedtem uborkát. Igen, nehéz, de ha nem csinál az ember ilyent, csak ül egy irodában, akkor az életben nem is lesz erős... Na mindegy...


Tessék, erre jelentkeztél már?

[link]


És erre? - ez egy vadonatúj, friss hirdetés:csomagolói munkák, heti kifizetés

[link]


És egy másik, irodai:

[link]


Az se igaz, hogy nincs mezőgazdasági munka, Szegedről visz ki a céges busz - de ezt tényleg nem ajánlom, mert a kukorica címerezés nagyon kegyetlen:

[link]


Viszont van címerezés ellenőrzés - az már tűrhetőbb:

[link]


Tessék egy hamburgerező is :-)


[link]

2020. júl. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

És miért kell valakit lenézni azért mert gyenge????

És miért is kellene hogy erős legyek amikor tudományos pályára készülök????

Neked jobb a fizikumod ügyes vagy. És akkor?


Képzeld vizsgaidőszak vége óta a jobble-t bujom. Mindenhova beadtam a jelentkezésemet ahol úgy gondolom hogy van kompetenciám. Olyan helyre nem megyek ahol fogalmatlan vagyok. Ügyetlen vágyó, felesleges olyan munkára jelentkeznem ahonnan 1 hét után kidobnának.

Mindenhova hosszútávú munkaerot keresnek szinte. Diákmunkat meg nem vállalatok mert 25 vagyok. Tényleg olyan elkepzelhetetlen hogy valaki ne találjon munkát? Ha majd visszajeleznek valahonnan elmegyek dolgozni. De egyelőre bizonytalan és szükségem van a pénzre. Neked ez miért fáj? Megkárositalak vele?

2020. júl. 11. 15:43
 17/27 A kérdező kommentje:
Vagyok*
2020. júl. 11. 15:43
 18/27 anonim ***** válasza:
67%

Kérdező, olvasd már vissza, hol írtam azt, hogy lenézlek, mert gyenge vagy?


"Neked jobb a fizikumod ügyes vagy. És akkor?"

Nem biztos, hogy jobb a fizikumom, csak én nem nyafogtam, hanem mentem és CSINÁLTAM.


"De egyelőre bizonytalan és szükségem van a pénzre. Neked ez miért fáj? Megkárositalak vele?"


Kérdező, bocs, de reménytelen vagy... Nekem fáj, hogy Neked kell a pénz?

Hát nézd már meg, segítségképpen belinkeltem egy csomó állást!


Kész, feladtam. Te nem dolgozni akarsz, hanem segélyeket vársz.

Ezenkívül azt sem voltál hajlandó megírni, mire kell, pedig írtam, hátha tudunk megoldást a dologra.

2 olyan pont volt, ahol segíteni akartam - de feladtam. jó délutánt - lehet, hogy te unatkozol, de én megyek pénzt keresni, nincs nekem erre időm, hogy itt vitatkozzak veled értelmetlenül.

SEGÍTENI járok ide, nem vitatkozni.


"Ügyetlen vágyó, (vagyok)...)

Akkor ki néz le kit? TE NÉZED LE MAGADAT - nem én Téged.

2020. júl. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Nem erről van szó, hanem arról, hogy a kutya nem kérte a véleményedet, mégis itt okoskodsz mint valami nyanya. Az oldal funkciója nem ez, hanem hogy az adott kérdésre választ adj. Nem tartozom magyarázattal, legyek lusta naplopó senki ha úgy látod. De mi közöd van hozzá? Ha egyszer van segélyre lehetőség és az önkormányzat jogosultnak talál rá akkor munka mellett is elkérném mert minden forint számít. És? Az a pénz erre van elkülönítve. Senkit sem károsítok meg vele.
2020. júl. 11. 16:08
 20/27 anonim ***** válasza:

"Senkit sem károsítok meg vele."


Ebben tévedsz, de én már nem tárgyalok veled tovább.

És ha ekkora nagy a mellényed, akkor nem csoda, ha nem vesznek fel sehova.

De vigyázz, mert amit Te adsz másoknak, azt kapod vissza az élettől - ez egy örök törvény.Befejeztem. megyek pénzt keresni :D

2020. júl. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!