Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha egyetemista vagyok és...

Ha egyetemista vagyok és 40.000 volt az ösztöndíjam kaphatok átmeneti segélyt?

Figyelt kérdés
2020. júl. 11. 07:56
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
91%

Én Szegeden vagyok egyetemista és szerintem ilyen nincs, hogy "nem vesznek fel csak 2 hónapra, mert évközben nem tudnám csinálni".


1. Nem mondod el, hogy csak 2 hónapra keresel munkát. Amúgy meg bármikor otthagyod őket diákként, mivel semmi nem köt téged oda. (Ha iskolaszövetkezeten keresztül mész.)


2. Ha gyenge a fizikai állapotod, akkor elmehetsz irodai munkára a Telekomhoz vagy a Telenorhoz, amik éppen Szegeden foglalkoztatnak több száz egyetemistát telefonos ügyfélszolgálatosként. (A Telenor irodája az Anna-kútnál van, a Telekomé kint a Kereszttöltés utcánál.)

Nem hiszem el, hogy nem hallottál még erről a munkalehetőségről, mert Szegeden kb kis túlzással minden második egyetemista dolgozik/dolgozott telefonos ügyfélszolgálatosként valamelyik cégnél.


3. De a barátnőm is épp Szegeden van (én most külföldön dolgozom a nyáron) és most megy dolgozni a Pickbe nyárra, diákmunkára.


4. Regisztrálva vagy legalább 4-5 iskolaszövetkezethez? Melódepó, melódiák, minddiák, melóclub, fürgediák, biztoskész. Csak egy pár így fejből. Nagyon sokan csak egyhez regisztrálnak, aztán úgy sírnak, hogy nincs munka, pedig max 1 munkanapba kerül akár ezek közül mindet felkeresni és regisztrálni náluk hogy diákként munkát keresel és ajánljanak valamit.

2020. júl. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

25 vagyok úgyhogy már vesznek fel diákmunkára...

De nem hiszem el hogy sz*ros 30 forint miatt magyarázkodnom kell.🤦🤦🤦

2020. júl. 11. 20:13
 23/27 anonim ***** válasza:

Kérdező ne foglalkozz ezekkel, ha beteg vagy, munkanélküli vagy, akármi és kéne 30-40 ezer ft segél,y akkor fröcsögnek hogy miért nem dolgozol meg ingyenélő meg élősködő, de az hogy a semmirekellő focistákba meg instagram sztárokba öntik a milliókat számolatlanul, meg a politikusok a sokmilliós fizujuk mellé (amit a semmittevésért kapnak) még ingyen kocsit, ingyen kaját, ingyen lakást is kapnak, az az ilyeneknek teljesen rendben van. ha valaki amúgy is jól él, az nem baj ha élősködik, de aki szarban van és segítség kéne, az "rohadjon meg, miért nem dolgozik".

A kérdésedre válaszolva: a jelenlegi kormánynak hála semmilyen módon nem kaphatsz egyetemistaként 10 ft segélyt se, maximum hitelt (amit utána kamatostul fizetsz vissza, ahhoz van eszük természetesen). Segély csak a cigányoknak jár, azoknak viszont semmit se kell érte tenni és végtelenségig kapják a puszta létezésükre. Én pánikbeteg vagyok, nem találok otthoni munkát, kértem volna segélyt hogy legalább a tetves TB-t tudjam egy ideig fizetni, pofámba röhögtek hogy mit képzelek. Bezzeg a segélyhivatal-kocsma-hajléktalanszálló tengelyben létező romák minden hónapban ott állnak sorba a "jogos jussukért".

2020. júl. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

Gondolom ez önkormányzatfüggő. Én az elmúlt 2 évben kértem egyetemistaként, és kaptam.

A cigányokat nem tudom. De a hozzászólásod első felével teljesen egyetértek. Nevetséges, hogy 30 ezer forint miatt itt fröcsögnek és hogy azt gondolják mindenkinek olyan könnyű rögtön munkát találni. És ha találok is a köztes időben ha nincs pénzem, mi van abban ha igényelek 30 ezer forintot. Nem 3 millióról van szó... Diplomásként takarítani is elmennék de ha nem hívnak vissza mit csináljak? Az emberek amúgy meg különböző képességekkel rendelkeznek, nem állhatja meg mindenki a helyét ugyanabban a munkakörben. Nekem pl. nem jók a kommunkációs képességeim, dekoratív sem vagyok nem fognak felvenni egy irodába se egy üzletbe sem...

2020. júl. 11. 20:48
 25/27 anonim ***** válasza:

Elgondolkodnék mit csinálok rosszul, ha 25 évesen nincs 30 ezer forintom félretéve tartalékba. Nem kellene napról napra, hónapról hónapra élni és ezért első sorban az ember saját maga felelős, nem mindenki más a világon. És ez olyan dolog, amin már 20 évesen elgondolkozhattál volna és lett volna 5 éved tenni ellene. (Nem azt mondom, hogy máról holnapra legyen más életed, hanem hogy eddig is lett volna bőven sok-sok éved tenni a dolgokért.)


Szóval se fizikai munkára nem vagy alkalmas, se szellemire. (Te mondod.) Akkor mire vagy jó?

2020. júl. 12. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Még ez is kamu, hogy nem mehetsz diákmunkázni, mert már elmúltál 25. Ez csak akkor lenne igaz, ha passzív féléves lennél. Ezt rosszul tudod.


[link]

[link]


"Iskolaszövetkezeten keresztül olyan tanulmányait folytató személy dolgozhat, aki nappali tagozatos aktív vagy passzív hallgatói jogviszonnyal rendelkezik. Passzív jogviszony esetén csak addig dolgozhat valaki, amíg a 25. életévét be nem töltötte."

2020. júl. 12. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

Képzeld, van tartalék pénzem de a szakmai gyakorlatomat külföldön tervezem csinálni jövő félévben, a külföldi útra pedig be kell szereznem néhány dolgot, pl. egy féléves utazási biztosítást meg repülőjegyet ami nem olcsó mulatság, és az ösztöndíjat majd csak szeptemberben folyósítják. Ha a félre tett pénzemet mind elköltöm megélhetésesre marad kb. 5000 forintom.


"Nem kellene napról napra, hónapról hónapra élni és ezért első sorban az ember saját maga felelős, nem mindenki más a világon."


Mi a nyavalyáról beszélsz már megint?? Honnan tudod hogy hogy élek? Nem hibáztatok senkit ellenben forog gyomrom az ilyen érzéketlen emberektől, akit azért támadnak valakit mert nincs elég pénze 25 évesen.

Nem fogok neked beszámolni az életemről, de ne itelkezz mert nem tudhatod hogy kinek milyen gondjai vannak! Keményen tanulok nem tudtam mellette százezreket keresni. Bocs!!!


Hol mondtam hogy nem vagyok alkalmas szellemi munkára??? Azt mondtam hogy nem jó a kommunikációs képességem ezért nem vesznek fel olyan munkakörbe ahol vevőkkel kell jopofizni. Neked ennyit jelent a szellemi munka? Tudományos pályára készülök nem titkárnőnek. 🙃

Fizikait se mondtam. Takarítói helyekre is jelentkeztem, azt mondtam hogy a mezőgazdasági munkát nem bírnám. Még ki is forgató a szavaimat, gratulálok.


A diákmunkásat nem tudtam. Végre írtál valami hasznosat is.

2020. júl. 12. 10:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!