Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha saját lakásom van, akkor...

Ha saját lakásom van, akkor nettó 200 ezer forintból milyen életszínvonalon tudnék élni Budapesten? Ez még mindig csak alsó-középosztálybeli szinthez lenne elég vagy annál 1 fokkal magasabb? *

Figyelt kérdés

Tehát se lakbérre, se bankhitelre nem kell költenem, csak rezsire a lakással kapcsolatban.


* Ilyenre gondolok hogy ne kelljen a pénz miatt spórolni a rezsin, megfelelő minőségű étel, autó bérlet helyett, kondi, úszás, nyaralás, wellness hétvége, gyűjtögetés nyugdíjasévekre, net, tv, mobil -előfizetések, minőségi ruházat (tehát nem H&M, meg New Yorker), szórakozás, mozi, pipere cuccok stb.


2018. febr. 19. 13:28
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

Mindehhez elég karcsú, de a lakás meg a pontos igények ismeretében jobbat tudnék mondani.

Megélni meg lehet ebből az összegből, de hogy erre a sok mindenre félretenni egyszerre nem tudsz, az tuti.

Meg hogy "megfelelő minőségű étel" nem tudom hogy nálad lazacot jelent-e hetente kétszer vagy annyit hogy ne kelljen 3 napig krumplistésztát enned.


Minőségi ruházatról annyit, hogy nem feltétlen jársz jobban általa, nem a drágasága miatt lesz sokkal jobb, főleg ha ugyanúgy Bangladeshben, Kínában gyártják.


Lényeg hogy ennyi pénzzel kompromisszumot kell kötnöd. Pl. autó nem célszerű (ha nincs megtakarításod, hitelre veszed... ha ráköltöd a megtakarításod meg az a baj...), ne vedd mindenből a legdrágábbat. Van ésszerű spórolás is ám.

300-350-ből nagyobb valószínűséggel tudnád mindezt finanszírozni, az autó még akkor is necces lenne mondjuk, de nem lehetetlen.

2018. febr. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%

ezek, amiket felsoroltal, nem a 2ooe forintos jovdelem, hanem boven a millios kategoria


en autoval kozlekedem, es annak a havi koltsege ha nem kell szervizelni also hangon 5oe forint (parkolasi dij, biztositas, birsag stb.)


egy mozi 2e forint, havonta 4x elmesz az 8e

etterem egy foetel 2e forint, plusz ital, borravalo, kb 3e es akkor olcsobb kategorias etterem

kondi berlet 15e



a 2oo ezer sajat lakassal, alacsony rezsivel talan eleg lenne egy kozepkategorias autoval, egyedul, wellnes hetvege nelkul, de nem maradna egyetlen forintod se felretenni az biztos

2018. febr. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

mondjuk az autó nem létszükséglet, pláne itt Pesten, kondibérletem csak 8000 és nem 15000, nem mintha azon a 7000 forinton sok múlna :D

Igazából csak azért tettem fel a kérdést, mert örököltem egy lakást és gondoltam rá hogy a jelenlegi szobabérletemet lecserélem, de akkor lehet hogy inkább kiadom a lakást és maradok az albérletemben. Több lenne a bevételem, cserébe lemondok az "önálló" életről.

2018. febr. 19. 14:15
 4/4 anonim ***** válasza:
74%
Akár oda is költözhetsz, sajátodként alakitod át, és kiadod a másik szobát másnak. Persze csak ha többszobás.
2018. febr. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!