Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért lehet ilyen lassu a...

Katona Norbert kérdése:

Miért lehet ilyen lassu a külföldi csomagok kézbesítése belföldre a Magyar postán?

Figyelt kérdés
Még május második felében rendeltem az Aliról pár dolgot, maga feldolgozás és szállítás 12 nap volt, mire Magyarba megérkeztek. Júni 10 óta a nemzetközi kicserélőben dekkolnak Magyarországon. Írtam a Postaimport@posta.hu - ra, ott fogalmuk sincs a dolgokról, össze-vissza vagy félre beszélnek. Közben rendeltem még egy 7 csomagból álló kanyart, ezek egy része már az országban van, de még az első kanyar sincs itt. 6 év alatt összesen 1648, igen ezerhatszáznegyvennyolc csomagot rendeltem, szóval tisztában vagyok a dologok mikéntjével, szállítási idők, feldolgozási idők ünnepek előtt, után stb. stb. Mikor bejött a koronavírus, amikor 3 hónapig ki sem lehetett szinte mozdulni, akkor rendre megérkezett minden. Most, hogy már "szinte zajlik az élet" (a 2-ik hullám előtt), most meg nem tudnak feldolgozni nem vámköteles levélméretű csomagokat? Elképesztő, hogy ez a postának nevezett (fos) valami mit meg nem enged magának.

2020. júl. 16. 16:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

6 év alatt annyi különbség lett, hogy ma már boldog-boldogtalan Kínából rendeli meg a sok szir-szart, és többszörösére növekedett a csomagok száma. Közben a postánál nem dolgoznak többen (sőt pont a posta is arról hírhedt hogy munkaerő-hiány van), a munkaidő sem lett hosszabb. A szűk keresztmetszet pedig a kicserélő központ.

De ha ennyire szar, nyugodtan rendelj futárszolgálattal, itt van 1 héten belül.

2020. júl. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez az állapot ami most van, ez kb. 2 hónapja áll fenn. Nem azért lassú jelenleg, mert boldog-boldogtalan is onnan rendel. Csúszás karácsony előtt október közepétől volt jellemző. Max 2-4 hetes csúszással. Aztán vissza állt. Februárban ugye a hold ünnep miatt nem lehetett rendelni 2-3 hétig. Rendelni tavasz vége és nyár vége között a legjobb. . Még azt is tudom, hogy pontosan mit szabad rendelni, és melyik hónapban, mert vámnál azokban hónapokban tervezetten veszik ki a csomagokat, legyen óra vagy cipő és megvámolják, de az év többi hónapjában egyáltalán nem. Itt valami más gond lesz. Lehet a kicsérlőben a koronavírus miatt nincs meg az a létszám, ami elegendő lenne a tömérdek csomag feldolgozásához,ami külföldről érkezik.
2020. júl. 16. 16:25
 3/5 A kérdező kommentje:
Frissítés : Az első 3 csomagból 1 megérkezett hozzám, 2 eltűnt (itthon belföldön!) a további 5-ből 1 megérkezett hozzám, a másik 4 lassan 3-ik hete dekkol a kicserélőben.
2020. júl. 30. 11:26
 4/5 SzaboSandorZoltan23 válasza:
most pl. covid-19, de a különböző ünnepek világszerte stb
2020. júl. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Veszprém, január 3.-a óta itt van náluk, szarakodnak a csomagommal,először a vám, majd a kézbesítés, ma 25.-e van. 2-szer vették fel sikertelen kézbesítésre, a senkiházi futár még fel sem csengetett, csak bedobta az értesítőt állítólag, mert nem találom azt sem. Betelefonáltam, kiküldik újra, ha fizetek + 370 Ft-ot az újrakézbesítésért.Lehúzásra mennek. Botrány, ami itt megy!
2022. jan. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!