Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ezért fel lehet jelenteni...

Kolbaszkarika kérdése:

Ezért fel lehet jelenteni valakit?

Figyelt kérdés
Ha rendelek interneten valamit (nem web oldalról hanem privát üzenet váltás során) és átver de már előre kifizettem akkor érdemes feljelentést tenni? Igaz nem ismerem akitől rendeltem de a bankszámlámla kódja illetve a hozzátartozó név megvan

2020. júl. 21. 23:40
 1/10 anonim ***** válasza:
19%
Nincs mire. Nem véd szerződés.
2020. júl. 22. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Egyes hulyeseget ir, aprohirdetes soran nem keletkezik irasos szerzodes, csak rautalo magatartassal, ami pont ugyanigy kotelezo, es raadasul jol dokumentalt.

Feljelentest kell tenni.

2020. júl. 22. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkepp tegyel feljelentest, amennyiben tobb embert is atvert az illeto fel fog figyelni ra a rendorseg es akar eljaras is indulhat ellene
2020. júl. 22. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
38%

Még mielőtt "rászabadítanátok" az eladóra a rendőrséget, nem ártana tisztázni azt, hogy mivel verte át a kérdezőt az eladó.


Kifizette a terméket és nem kapott semmit?

500 ft-ot fizetett vagy 60 ezret?

Kapott valamit, de az nem olyan, mint amilyennek mondta az eladó? Pl. nem működik - ez pl. abszolút nem a rendőrség hatásköre, hanem a fogyasztóvédelemé.


Mindenféle tények ismerete nélkül egyszerűen csak közlitek, hogy jelentse fel... nem semmi... Szép kis országban élünk...

2020. júl. 22. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
19%
A másik meg: tudod, kérdező, az interneten nem tudod, kivel állsz szemben, ezért ÉRTÉKELÉSSEL rendelkező, megbízható oldalról/eladótól kell vásárolni és akkor kevésbé futsz bele ilyen "balesetbe".
2020. júl. 22. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
15%

Mi ez a feljelentgetos mania? Ez nem rendorsegi ugy hanem polgari peres ugy. Ennyire ne legyetek mar fogalmatlanok.

Ha a burkolo ferden rakja fel a csempèt akkor is rendort hivsz? Meg “feljelentgetsz”?

Istenem...

2020. júl. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
11%

Na, úgy látom, a feljelentők országa lettünk, aki azt meri mondani, hogy talán meg kéne vizsgálni, mi történt, azt lehúzzák 0-ára - BRAVÓ, emberek!


Ideállít valaki, azt állítja, hogy átverték, ti bemondásra elhiszitek, miközben SEMMIT NEM TUDTOK A DOLOGRÓL!, hogy mi történt, de azért menjen, jelentse fel.

SZÉGYEN EZ AZ ORSZÁG, komolyan mondom. A feljelentők országa... :-(

Indulhat a lehúzás :D


Ja, és a félreértések elkerülése végett: nem az eladót védem, mert ha tényleg fizetett a vevő x összeget, az eladó meg nem küldött semmit, akkor ne ússza meg... de látatlanba, a semmire nem jelentünk fel embereket.

2020. júl. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
10%

"Igaz nem ismerem akitől rendeltem de a bankszámlámla kódja illetve a hozzátartozó név megvan"


BÁRKINEK a bankszámla számát megadhatom, hogy arra utalj - ez semmit nem bizonyít.

Ha azt sem tudod, ki az illető, akkor apja/anyja, rokona bankszámláját is megadhatja.

Facén hamis profilt készíteni se nagy dolog - ahogy elnéztem, többeknek sikerül, sajnos :-(

2020. júl. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Pár kérdésre a válasz. Pár 10 ezer forintról volt szó mivel egyszerre rendeltem 2 dolgot is. Amikor beszélgettem az eladóval akkor küldött screenshot-ot hogy volt már ehez hasonló üzlete és minden simán ment, ezért nem is firtattam mellesleg ilyen fajta profiloktól (insta profiloktól) rendeltem már és eddig mind megjött. Szóval légyszi ezért ne savazzatok én hibám, tudom. Amúgy azóta letörölte az egész profilját szóval nem hiszem hogy bármit tudnék tenni az üggyel kapcsolatban de köszönöm mindenkinek a segítő szándékát!
2020. júl. 27. 18:35
 10/10 anonim ***** válasza:
3,4,7,8 vagyok: Na, így már mindjárt más. Akkor, ha jól értem, 2 dolgot rendeltél és nem küldött semmit. Screenshot a levelezésről és a banki utalásról, kinyomtat és irány a rendőrség, ismeretlen tettes elleni feljelentés. Aztán várod a csodát, hátha mást is becsapott és összevontan nyomoz a rendőrség. A pénzt nem biztos, hogy megkapod, de legalább lehet, hogy elkapják.
2020. júl. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!