Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha valaki nem vesz át az...

Ha valaki nem vesz át az ajánlott küldeményt akkor mikor tekintendő az átvettnek?

Figyelt kérdés
Valakinek küldtem egy hivatalos ajánlott térti vényes levelet de nem veszi át, mit lehet tenni?

2020. júl. 23. 18:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Te mint magánszemély küldtél tértivevényes levelet valakinek = az nem hivatalos, mert magánszemélyként küldted. Ezt 3x eljátszod, az átvétel nélküli tértivevényt és a levelet a postás visszaviszi neked. Szépen összegyűjtöd, ha bármilyen követelésed van az illetővel szemben, indíthatod a jogi eljárást.


A nav, egyéb állami hivatalok által tértivevényes levelet nem vesz át valaki, attól az még kézbesítettnek tekintendő, és a hivatal már az első ilyen eset után indíthatja a végrehajtást, egyéb következő szankciókat.

2020. júl. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%
Hivatalos szervek által küldött ajánlott küldemény a második értesítés elhelyezését követő 5. napon átvettnek minősül még akkor is, ha nem vették azt át.
2020. júl. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
... és "nem kereste", vagy "az átvételt megtagadta" jelzéssel érkezik vissza a feladóhoz...
2020. júl. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Magánszemélyként küldtem igen, a számvizsgáló bizottság elnökének. Ezert gondoltam hogy hivatalos, de ezek szerint ez nem az. Már vissza kellett volna érkezni a tértivénynek. Mert a közös kepviselő nem hivta össze a közgyülést a lalók irásbeli kérésére. Nem tudom mit lehet tenni ha a számvizsgáló bizottság elnöke nem veszi ezt ez át? Akkor hogyan hivom össze a közgyülést? Honnan számoljam a 15 napot? Ez a gond..
2020. júl. 23. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!