Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Fizetés nélküli szabadság ha...

Fizetés nélküli szabadság ha lejár akkor mi van?

Figyelt kérdés
A kérdésem lehet buta de most fizetés nélküli szabi 07.31-ig tart. Ez van a papíron amit aláírtunk a vírus miatt. Munkáltató reménykedik, hogy aug elején indulunk újra, de nem tudni h az most aug 1-2-3-án stb. Aug.1től a régi szerződésünk él vagy újat kellenek kötnünk és teljesen megszünik a viszonyunk a munkáltatóval? ( bocsi, ha rosszul fogalmaztam meg)
2020. júl. 23. 19:32
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Amíg egy munkaviszony nem szűnik meg, addig az a munkaviszony fennáll. Ha a fizetés nélküli szabadság 31-ig tart, akkor augusztus 01-től megy minden a régi szerint, vagyis munkavégzési kötelezettséged lesz, a cég pedig munkával köteles ellátni. Abban az esetben nem, ha újabb időszakra ismét fizetés nélküli szabadságot kérsz.


A "kérsz" szót azért írtam, mert fizetés nélküli szabadságra a cég egyik dolgozóját sem kötelezheti, azt kizárólag a dolgozó kérésére "engedélyezhet".

2020. júl. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod! És ha nem tud munkát adni? Vírus miatt beleegyeztünk anno de még nem úgy néz ki mintha munkát tudna adni Aug.1től...
2020. júl. 23. 19:58
 3/5 anonim ***** válasza:
86%
Ha fennáll a munkaviszony, a szabadság meg lejárt, akkor attól kezdve újra teljes fizetést kell kapnod. Ha van munka, akkor bejársz dolgozni vagy home office-ban vagy, ha nincs, akkor vagy be kell járni ettöl függetlenül, vagy otthon kell készenlétben lenni.
2020. júl. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2020. júl. 23. 20:16
 5/5 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag akkor, amikor munkaviszonyra szerződést kötsz egy foglalkoztatóval, a szerződéssel ő arra vállal kötelezettséget, hogy munkával lát el, amire bért köteles fizetni. Abban az esetben, ha ő nem tud munkával ellátni (teljesen mindegy, hogy miért), állásidőre -munkavégzési kötelezettség nélkül is - köteles bért fizetni.


Ezt oldották meg sok helyen úgy, hogy belekényszerítették a dolgozókat fizetés nélküli szabadságba. Mivel a dolgozó többsége nem ismeri a jogait vagy ismeri ugyan, de fél attól, hogy lapátra teszik akkor, ha szót emel a saját érdekében, aláírja az erre vonatkozó megállapodást.


Ha nem írná alá a dolgozó az erre szóló megállapodást, két lehetősége maradna a cégnek:

- állásidőre bért fizet

- felmond a dolgozójának


A munkáltató felmondását köteles megindokolni.

A felmondás indoka a munkavállaló munkaviszonnyal kapcsolatos magatartásával, képességével vagy a munkáltató működésével összefüggő ok lehet.


Valószínűleg a felmondás jogával azért nem élt a munkáltatók többsége, mert a dolgozónak végkielégítést is kellett volna fizetnie.


Egy munkáltató soha nem a Te érdekedet nézi, hanem kizárólag a saját anyagi hasznát, aszerint dönt.


"Ha van munka, akkor bejársz dolgozni vagy home office-ban vagy, ha nincs, akkor vagy be kell járni ettöl függetlenül, vagy otthon kell készenlétben lenni."


Ezzel nem értek egyet. Ha nincs lehetőség otthoni munkavégzésre, akkor vagy be kell járni, vagy nem. Ha nem kell bejárni, akkor nem kell készenlétben lenned, kizárólag akkor ha a munkaköröd készenléti jellegű.

Ha az, akkor pótlék jár a készenlét idejére, vagy egy átalányban is megállapodhattok vele kapcsolatban.

2020. júl. 25. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!