Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyire lenne jó ötlet a 9...

Mennyire lenne jó ötlet a 9 milliós megtakarításokra lakáshitelbe fektetni, úgy hogy van már egy lakásom?

Figyelt kérdés

Van egy budapesti 51 négyzetméteres lakásom, 40 millió körüli az értéke.

Ebben élek...


250,000 nettó forintot keresek és 9 millió forint megtakarításom van.

Mi a jobb? Ha azt beteszem a bankba, vagy ha veszek hitelre egy kisebb, külkerületi lakást, maximum olyan 18 millióért, fix kamatozású hitelre?

Ezt kiadnám és abból fizetném a törlesztőt, még valamennyi maradna is.


Vagy Ti mibe fektetnének?



2020. júl. 24. 13:47
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Egy buktató van a történetben. Ha nem tudod kiadni (bármelyiket) akkor nem tudod fizetni a hitelt.
2020. júl. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Add ki a 40 millásat inkább.
2020. júl. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudod fizetni a hitelt a beszedett bérleti díj nélkül is, akkor rendben van.

Ha nagyon függ attól, hogy mennyit fizetnek neked, akkor nem oké.

Havi 60-65 ezres részletre már adnak 10 milliót.


28 millióért viszont nem tudom milyen lakást fogsz kapni.

2020. júl. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Itt görgess lejjebb és olvasd el az "Ingatlan, mint befektetés" témában lévő kb 10 cikket. Mindegyik fog neked segíteni.


[link]

2020. júl. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%

számold ki, megérné-e és mennyire tudod túlélni, ha éppen nincs bérlő.


49 millió+ hitelből én sokkal inkább gondolkoznék egy agglomerációbeli már-már luxus kategóriát alulról súroló házban. De ez csak az én véleményem.

2020. júl. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"49 millió+ hitelből én sokkal inkább gondolkoznék egy agglomerációbeli már-már luxus kategóriát alulról súroló házban. De ez csak az én véleményem."


Ez a legnagyobb hülyeség, amit csinálni lehet. Van egy 40 milliós hitel nélküli lakásod és erre rögtön egy 70 milliósban akarsz lakni. 250 nettós fizetésre meg pláne röhej ez az ötlet. lakás + 9 milliós vagyon 250-es fizetéssel valami örökség lehet.


"Itt görgess lejjebb és olvasd el az "Ingatlan, mint befektetés" témában lévő kb 10 cikket. Mindegyik fog neked segíteni."


Sok okosság van a kiszámolón, de eléggé lakásbefektetés ellenesnek látom, aminek nem tudom az okát.

2020. júl. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
55%

#6: Miért lenne hülyeség? Eleve nem írtam 70 milliót...

50 millióból már bőven kijön egy passzív/passzív közeli ház, aminek nullát közelíti a rezsije egy jobb környéken a város peremén. Nem látom mi a hülyeség, és mi a hátrány?

2020. júl. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!