Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A kiskerti favágás lett a...

A kiskerti favágás lett a legjobban fizető állás, vagy csak engem próbálnak többen lehúzni? Két "vállalkozónak" is volt pofája 200 ezret mondani egy 6 órás munkára, illetve 800 ezret mondani 6 db fenyőfa kivágására, ami max 2 nap.

Figyelt kérdés

Gondoltam ideje rendezni a kertet, 8 db 10-20 cm átmérőjű 5-7 méter magas akácfát kell kivágni... tavaly eladtam a fűrészem, hirdette magát egy favágó, így gondoltam itt a remek alkalom. - Kijött megnézte, 200 ezer!!!

Konkrétan kiröhögtem mert tudom, 1 napos munka, és nincs komolyabb anyagköltség, tehát csak munkadíjról beszélünk (nem is veszélyes, és nincs semmi a közelben amire rádőlhet).


A másik eset egy rokonomnál volt, 6 db nagy fenyőfát (30 cm és 15 méter magas) kell kivágni, direkt másik favágót hívtunk, erre 800 ezret mond!!! Szintén 2 nap alatt megvan, és nincs anyagköltség.


Most komolyan, 30-50 ezres óradíjakkal dolgoznak a kiskertben gallyazó favágók? Mert ha ez annyira kelendő mindenkinek ezt kéne csinálnia...


2020. júl. 28. 18:59
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
nem muszáj megbízni. ebben az esetben nem találkozik a kínálat a kereslettel. kivághatod magad is.
2020. júl. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Vagd ki magad pityu, aztan mikor radol a hazadra, nezel nagyot!

sz@rfacsari!

2020. júl. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
#2 ne magadból indulj ki. Nem mindenki olyan kétbalkezes, mint te.
2020. júl. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
27%
Ezek teljesen tisztességes díjak, kb. bármilyen más vállalkozás is úgy működik, hogy aki balfék életképtelen, az nyúljon szépen a zsebe mélyére.
2020. júl. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Persze, béreltem fűrészt (gépkölcsönző, 6 ezer) és kivágtam a 8 db akácfát, pár óra alatt megvolt... még sosem dolgoztam ilyen jó órabérben :)


"Ezek teljesen tisztességes díjak" - A 30-50 ezres óradíj?! Normál favágók akik erdőben döntenek 2-3 ezres óradíjjal dolgoznak (és 8 órára a 20 ezer jónak számít).


De ha hívok bármilyen szerelőt (víz, gáz, villany, autó), max 5 ezres óradíjjal dolgozik, mert az a reális...

2020. júl. 28. 20:58
 6/8 anonim ***** válasza:

Lakott övezeten belül úgy számolják a tarifát, hogy:


m3 szám * 20 000Ft (tisztítási, elhordási díj) + munkadíj stíles 6000Ft/h, segéd 3000Ft/h + kiszállás 5-10eFt + ha gyökérzet kiemelés is van extra 20 000Ft/fa


Fenyőfára írtad, hogy 30cm-es törzs 15m magas durván 2m3, a lombozat miatt *2, tehát 4m3 = 80 000Ft/fa, 6 db esetén már 480 000Ft-nál járunk! Továbbá a gyökéreltávolítás 6*20e= 120 000Ft, legyen 10e a kiszállás és kapásból 90 000Ft marad a munkadíjra, ami pont a stíles és a segéd 10-10 órás munkáját jelenti.


Gondolom te is Győr vonzáskörzetéhez tartozol, mert pont kijött a matek :)

2020. júl. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az persze más kérdés, hogy a kitermelt fát csak papíron viszik lerakóba a valóságban meg, azzal fűtenek, vagy eladják tűzifának.
2020. júl. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

"Lakott övezeten belül úgy számolják a tarifát" Nálatok :)


Itt (Dunakanyar Nagymaros) ennyiért csak kivágják a fát, azaz tuskó marad a földben, az ágak meg a kertben... a favágó nem is foglalkozik vele, de egy haverja ledarálja 12 ezres óradíjért az ágat, a tuskót meg kiásod magad vagy hívsz markolót...

2020. aug. 2. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!