Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A napokban megkeresett engem...

A napokban megkeresett engem egy Felix Joel nevű állítólólagos ügyvéd, szerintetek átverés?

Figyelt kérdés

Az is megfordult a fejemben, hogy egy bérgyilkos, mivel interneten semmit sem találtam róla, először egy román e-mail címről irt, pedig elvileg nem onnan származik, nem hiszem, hogy egy ügyvéd e-mailben keresne meg egy komolytalan e-mail címmel és mondhatni elég sok ellenségem van. Valamint két iratot is küldött, de persze nem fényképezte le az oklevelet és a személyijét, elektronikus úton készíttette, ami szerintem kimeríti az irat hamisítást. Az e-mailt a GDPR miatt nem merem bemasolni, a nevet is félve írom ki :D. A nevemet, születési datumomat, lakcímemet kérte el, amiből ugye megállapítható egy ember kiléte. Szerintetek tegyek feljelentést/bejelentést a rendőrségen? Az e-mail:

All I want from you is to stand as a next of kin and beneficiary to the unclaimed estate of my deceased client Late Mr. *Vezetéknév* Adrienn, (igen Mr :D)I have done everything possible to trace the relatives of my deceased client without any luck; most of his properties here were vandalized by hoodlums and some over grown by weeds as there is no one to look after them. It was until the finance firm with the said deposit invited me to their office and mandated me as his attorney here in Togo to locate and present to them his next of kin for the release of his outstanding funds with them, the total sum of (US$ 8.5 Million) Only. Sajnos nem vagyok olyan jó angolból, mivel meg fiatal vagyok, segítenének? A Google fordítóbol nem tudtam meg sok mindent :D. Előre is köszönöm a válaszokat



2020. júl. 31. 17:29
 1/8 savanyújóska ***** válasza:
Nettó spam, töröld ki és felejtsd el :) Ki akarja halászni az adataidat, amit aztán jó pénzért eladhat, illetve visszaélhet velük. Angolul sincs amúgy túl jól összerakva, de az egy gyanús pont, hogy Togo-i ingatlant próbál rádsózni, de aztán hirtelen megjelenik 8,5 millió dollár :D
2020. júl. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Csalás. Nem olvastam el, de gondolom rád akarja hagyni valaki a 8 millió dollárját. Később azt kéri majd, utalj el neki x összeget, mert ő ezután jut majd csak a pénzhez,vér azt becsszó megkapod. Majd miután átutaltad a pénzt, sose hallasz róla többet.

Az egy dolog, hogy fiatal vagy, de gondolkozz. Miért írna neked csak úgy angolul egy ügyvéd? Az ilyen hivatalos dolgok postán jönnek, tértivevényesen. Az ilyen emaileket olvasatlanul törölni kell.

2020. júl. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Amint mondtam, volt egy irathamisítás is, nem tudom, hogy mennyire éri meg feljelentést tenni, mivel gondolom mindene le van titkosítva, úgy váltogatja az e-mail címeket mint egy zár szerelő a zárakat...
2020. júl. 31. 17:40
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nigériai levelek szóösszetételre keress rá a googlevsl.

Csodálom h még soha n3m hallottál erről...

2020. júl. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!
2020. júl. 31. 17:46
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem sok beszel magyar nem leni csalás te ha utal nekem 1000$ én intéz neked 8,5millions $ :DDD
2020. júl. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
76%
Nálatok csak 2 napja kötötték be az internetet?
2020. júl. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez nem bérgyilkos, és nem is ügyvéd. Ez egy bevett csalás, amiből mindenki kap párhavonta legalább egyet-egyet, különböző nevekkel, hasonló sztorikkal. A közös bennük a rossz angolság, és a mindenféle kánaánnal ígérgetés.

Ha válaszolsz, esélyes, hogy az adataidat ellopják, esetleg még egy jó kis számítógépes vírust is benyelhetsz mellé.

2020. aug. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!