Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Facebookon tett ígéret behajth...

Facebookon tett ígéret behajtható vagy használható bizonyítékként? Feljelenthetem emiatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Egy olyan probléma merült fel nálam, hogy érdeklôdtek egy hírdetésem után facebook marketplace-en. Mindent megbeszéltünk, utánvéttel küldtem volna a terméket és 80.000ft-ban állapodtunk meg mint összeg. Sajnos az én figyelmetlenségem miatt a foxpost autómatánál INGYENES opcióban adtam fel, ergo a vevô amikor beírta a csomag kodját ingyen távozhatott vele persze a saját hibámból adódóan. Én feladás után per perccel leírtam neki ezt, ô megigérte a pénz elutalását amint megjön a csomag. Elég hiteles arcnak tûnt, hittem is neki viszont ez 2 hónapja történt és azóta levagyok tiltva nála mindenhonnan. Telefonszám és neve van meg az illetônek. Lehet emiatt feljelentést tenni? Újból kiemelném ezt én rontottam el mivel csak úgy ingyen feladtam neki viszont kíváncsi lennék egy facebookon tett ígéret üzeneten keresztül behajtható e ilyen esetben? Nagyon szépen kérnék mindenkit, hogy segítsen ha tud mivel ha jogosan visszatudnám szerezni a pénzt akkor minél elöbb intézkednék!!!

Elôre is köszönöm!



2020. júl. 2. 21:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%

Nem. Ezt te cseszted el.

Amúgy egyből fel kellett volna hívni a foxpostot, hogy ne vigyék el a csomagot. Nem bízni abban, hogy a másik fél jófej lesz-e vagy sem...

2020. júl. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Ha feljelented, minden olyan kommunikáció felhasználható, aminek nyoma van. Ennél a Foxpostnál van valami nyoma annak, hogyan adtad fel?
2020. júl. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

Feljelentheted. Ha nem lenne semmi írásos nyoma, akkor se lenne hiteles, hogy te ingyen odaadtál egy ismeretlennek egy drága eszközt.

Nyilván elő lehet kaparni a hirdetést akér arhívumból is, így az is bizonyíthatja, hogy eladásra szántad.

Sokáig nem érdemes halogatni a feljelentést. Telefonszám alapján jó eséllyel elő lehet szedni az illetőt.


Az eset jogi része valszeg ugyanaz mint amikor tévesen utalsz el valakinek pénzt. Azt sem tarthatja meg.

2020. júl. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, akkor úgy tûnik 2bôl 3an úgy vélik ezt tovább lehet vinni. Esetleg még az érdekelne ha van jogász vagy ügyvéd aki ezt olvassa, hogy mire számítsak? Teljes kárpótlás? Mennyi ideig húzodhat egy ilyen ügy? Biztos sikerrel járok? Hihetetlennek fog hangzani de a nap 24 órájából 15öt talpon vagyok és folyamatosan dolgozok. Nincs nagyon szabadidôm és ha van nem szívesen tölteném ilyenekkel ha nincs sok esélyem megnyerni...
2020. júl. 2. 23:58
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
Ez lopás, jelentsd fel a rendőrségen.
2020. júl. 3. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Csalás inkább. A jogiforum.hu-n is van értelme megkérdezni, ott igazi ügyvédek válaszolnak.
2020. júl. 3. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen ott is feltettem ugyan ezt a kérdést, viszont pár nap alatt egy válasz sem jött, itt meg 12 óra alatt 5... igaz ugyan ott hitelesebb információkat kapok valószinüleg
2020. júl. 3. 02:12
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
ingyenes bírósági panasznapra is elmehetsz, egyébként a feljelentést azért is van értelme megtenni, mert az ilyenek sorban néha sok mbert vernek át, és ilyenkor azért összeadódik, amit kap...
2020. júl. 3. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, ha jogi útra tereled a dolgot, akkor lehet nagy költséged lesz és a pénzt se látod viszont. A vevőnek legalább megvan valami személyes adata amin el lehet indulni? Mert facebookon sokan kamu néven vannak fent, úgy meg kb esélytelen a dolog. Jó nagyot hibáztál, a foxpostnak egyből kellett volna szólni, mert most se cucc se pénz.
2020. júl. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Megvan a neve igen, a rendes facebook fiokján beszéltünk. Valószinünek tartom, hogy ki is fizette volna a csomagot ha utánvéttel adom fel csak gondolom úgy volt vele, hogy mivel hibáztam így büntetés nélkül átveheti és tovább élheti az életét... Egyértelmüen azért mondta, hogy kifizeti ha megjön a csomag mert nem akarta, hogy fehívjam a foxpostot és elmondjam nekik, hogy mégse szeretném a csomagot kiküldeni
2020. júl. 3. 14:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!