Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egészségpénztár váltáskor...

Egészségpénztár váltáskor újraindul a 180 napos várakozási idő?

Figyelt kérdés
Át szeretnék lépni másik pénztárba, mert pár hónapon belül igénybe vennék olyan önsegélyező szolgáltatást, amit a jelenleginél nem tudok. Viszont elvileg ezek felhasználása előtt min. 180 nappal kell befizetni az összeget a számlára. A jelenlegi pénztáramba még tavaly (180 napnál bőven régebben) fizettem be. Ha átmegyek máshová, akkor ezt rögtön fel tudom majd használni, vagy megint várnom kell 180 napot?

2020. aug. 13. 14:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha átmész máshová, ott újra be kell fizetned a pénzt és 180 nap után veheted majd igénybe. Teljesen mindegy, hogy másik EP-nél már tavaly befizettél.

Attól, hogy a Telenornál lejárt a 2 év hűségidőd, nem fog a Vodafone ingyen telefont adni, csak miután náluk is teljesítetted a feltételeket.

2020. aug. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"Ha átmész máshová, ott újra be kell fizetned a pénzt"


Ebben egészen biztos vagy? Mert én nézegetem a pénztárak honlapját, és azok alapján nekem úgy tűnik, hogy ez inkább úgy működik, mint a bankváltás, vagyis nem kell felvennem a pénzt és újra befizetnem, hanem az egyik pénztárból közvetlenül a másikba kerül. De nem is lenne logikus, hiszen ha fel kéne vennem és újra befizetnem, akkor felvételkor adóköteles lenne az összeg, plusz az új pénztár is levonná a befizetéskor a maga részét - ez így akkora költséggel járna, hogy senki nem váltana, ha már van egy jelentősebb összeg a számláján.


A telefonos párhuzam ezért nekem kicsit sántít. Ettől persze lehet hogy így van, és újra ketyeg a 180 nap. Tudnál erre valami linket vagy bármit küldeni? Vagy ez saját tapasztalatod, mert átléptél egyik EP-ből a másikba? Köszi, előre is!

2020. aug. 14. 11:07
 3/4 A kérdező kommentje:
Ha esetleg valakit érdekel, írtam pár egészségpénztárnak, mindenhonnan azt válaszolták, hogy az átvitt egyenleg 180 napnál régebbi része azonnal felhasználható lesz náluk is.
2020. szept. 10. 14:56
 4/4 anonim válasza:

Köszi az infót, épp ebben gondolkodok én is. :)

Megkérdezhetem, hogy te végül melyik EP mellett döntöttél? (én elsősorban lakáshitel-törlesztésre használnám)

2021. márc. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!