Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Csak szerintem nevetséges,...

Csak szerintem nevetséges, hogy hamis adatokból gazdagodnak meg klubbok, cégek, magánemberek, sportolók?

Figyelt kérdés

Pl. a TV csatornák mindenféle módszerrel próbálják feltornászni a nézettséget. Vicces, amikor mindenki milliós számokról számol be az esti idősávokban. De sokan lettünk hirtelen. Szerintem fele annyit sem kellene kapniuk a kikopott műsoraikkal, de nem baj józsika odakapcsolt fél másodpercre az +1 megtekintés!


Youtube-on örül az ember ha egyedül felállít egy csatornát és megél belőle, de ahhoz érdekes módon milliós megtekintettségek kellenek. És nincs 30 stábod, 20 vágód és szerkesztőd, bemondóembered, stb. Ja, hogy az interneten jobban működnek a statisztikák és nem lehet hazudni. (Tökmind1 hogy a youtube mennyit vesz el az arányok nem jönnek ki) Ráadásul interneten már célzott reklámok vannak, tehát nem kell felszámolni a betét reklámot férfiaknak, ami ugyebár értelmetlen.


A másik a sport. Nekem ne mondja senki, hogy millióan követnek mindenféle sportokat. Olyan pénzeket kapnak a legkisebb klubbok. Gyerekeknek már adják a szteroid szurit, ingyen kaját, öltözőt, ruhát stb. Mire fel? Üresek a lelátók, senkit sem érdekel egy random vízilabda meccs.

Miskolcon a sport dolgozók mind saját autót kaptak pl. Hogyan lehet annyi pénzük, hogy csak úgy kiosztottak nekik autókat 100 milliós értékben? (Képzelem mi megy a fővárosban)


Egy kerékpáros valamit sem néz senki. De még olyan nagy versenyek is mint a Vendée Globe. Olvastam Fa Nándor könyvét és 100 milliós támogatásokat kapott hogy megépíthesse a hajóját. Fantasztikus teljesítmény, de mennyien követték? Legtöbben franciák. Én is csinálhatnék érdekes dolgokat, de ha nézettség nincs akkor hiába okoskodom, ez a valóság, nincsenek számok, nincs pénz.


Dzsudzsák mire fel kapott milliárdokat? Elment valami keleti bandába amit kb. mindenki telibefosott a helyieken kívül. Miért éri meg a cégeknek?


Nevetséges ez a fajta biznisz, hogy mik mehetnek a háttérben, kartellek, összeesküvések, csoportulások, mesterségesen felpumpált adatokkal. Amiket ha összesítenénk kijönne hogy Magyarországon 100 millióan élnek, mert valahogy egyszerre nézzük az összes csatornát, weboldalt és sport közvetítést (élőben is!).


2020. aug. 16. 09:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen csak szerinted
2020. aug. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
Ilyenről nem hallottam, és nem is gondoltam rá. Ez kinek jó, azokon kívül, akik a pénzt kapják? Miért csinálják?
2020. aug. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Csak szerinted nevetséges. Komolyan azt hiszed hogy nem ellönörzik hogy valoben megérie reklámozni???
2020. szept. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Utolsó. Pont ez az amit nem értek és ezt is megpróbáltam kifejteni.


Most voltam Tour de Hongrie-n. Olyan támogatás van a versenyzők mögött, hogy az nevetséges. Milliós kerékpárok, támogató autók vagy 50 ember dolgozik egy versenyzőn. A versenyen helikopter is közvetít, sőt még egy repülőt is felküldenek hogy továbbítsa az adatokat ha nincs műhold. Ezeket ott láttam, ott mondták. Hogyan éri meg ez bárkinek? Nézd meg mennyien nézik ezt a szaros kis versenyt mondjuk youtube-on (TV-ben sem lehet sokkal jobb). Ha én ennyi számot tudnék produkálni teliberöhögnének nem hogy még 100 milliós támogatás szponzoroktól. De ez is csak 1 példa. Mindenesetre nem tudom hova tenni ezt az egészet. Csak az lehet hogy trükköznek az adatokkal.

2020. szept. 20. 21:32
 5/6 anonim ***** válasza:

A shimano cégnek 2017-ben 3,2 milliárd Dollár bevétele volt, 11829 alkalmazotja. Szerinted neméri meg neki szponzorálni versenyzöket hogy akkár csak pár százalékkal nagyobb legyen bevétele?


Még mindig nem indokoltad meg hogy mért tartod irreálisnak azok döntését akik teljes munka idejükbe ezzel foglalkoznak, és mindent minimum ezred százalékra nyomon követnek.

2020. szept. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A link lemaradt


[link]

2020. szept. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!