Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hol igényelhető az álláskeresé...

Hol igényelhető az álláskeresési járadék?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Neten azt találtam h a lakóhely szerinti munkaügyi központ. Először is az érdekelne, hogy csak ott lehet? Mármint, hogy csak a lakóhely szerintenel lehet? Mert vidéki vagyok, de Pesten lakunk barátommal, csak nem engedte a tulaj, hogy ideiglenesen ide bejelentkezzünk. Viszont 150 km-re lakunk Pestről, egyszerűen nem tudok most emiatt vidékre utazgatni. Ha viszem a bérleti szerződést, fogadni fognak? A másik, hogy munkaügyi központot ir, de ez a kormányablak? Mert megneztem a kerületi kormányablakot és ott fel van sorolva mikkel foglalkoznak és köztük van az álláskeresesi járadék megállapítása meg folyósítása meg minden. Tehát akkor ezt a kormány ablaknál tudom intézni, jól értem?


Köszi előre is.


2018. okt. 2. 14:28
 1/1 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom hogy ilyen esetben hova kell menjél de a kormanyablak és a munkaügyi hivatal más. A munkaügyi tölt ki neked papirokat és ad igazolást arról hogy munkanélküli vagy meg ő nézi meg hogy megvannak e azok a feltételek amik szükségesek hozza. Utána az "igazolással " kell bemenj a kormanyablakba további papirokat kitölteni. A munkaügyi nem tudom mennyi idő én 1 évig voltam regisztált munkanélküli így nekem 5perc volt,a kormanyablakba beadott papirok után kb 1 hét volt mire elbíráltak hogy kapok pénzt.
2018. okt. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!