Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi történhet, ha scam webshopb...

Mi történhet, ha scam webshopból rendeltem?

Figyelt kérdés
Igen, tudom buta vagyok, sose dőltem be semminek, és azt se értettem hogy mások hogy dőlhetnek be neki, de egy nem éppen legtisztább pillanatomban sikerült. A salesnksportsl . top oldalon rendeltem egy cipőt, megadtam a nevem, lakcímem és telószámom, valamint bankkártyával fizettem. a fizetendő összeget (8000Ft) 2x vonták le, rögtön egymás után, de azóta többet nem. Leginkább az érdekelne, hogy később is hozzáférnek-e a kártyámhoz és tudnak-e vele fizetni, róla pénzt levonni, vagy sem? Valamint az adataimmal tudnak-e kezdeni valamit? Tudom, nagyon buta voltam, de légyszi értelmes válaszokat írjatok csak, nem vicces a dolog.

2020. aug. 18. 10:13
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Neveddel és lakcímeddel nem valószínű, hogy tudnak mit kezdeni, a bankkártyád adatait pedig vagy ők használják tovább, vagy fillérekért felteszik a darknetre és mások használják. Teendőd:

1) Kártya azonnal letilt

2) Szólsz a bankodnak, hogy hiba történt az utalás során, így előfordulhat, hogy a dupla utalásból az egyiket visszakapod, de nem biztos

3) Az egyszer 8000Ft az tanulópénz, sem azt, sem a cipőt nem fogod viszontlátni

4) Legközelebb csak megbízható shopból rendelsz

2020. aug. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!