Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van itt olyan, akinek az...

Van itt olyan, akinek az Aliexpress letiltotta a fiókját? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
kb. két hete letiltották az Aliexpress fiókomat, ami annyit jelent, hogy tudok ugyanúgy rendelni, de írni az eladónak, vagy vitát nyitni nem. 5 éve használom az oldalt, platinum felhasználó vagyok 5 csillagos visszajelzésekkel, több száz értékeléssel. Sajnos letiltották a profilomat, mivel rendeltem egy inget, amely megérkezett Magyarországba a nyomkövetés szerint, rendes ajánlott küldemény. A célországba való megérkezést követően eltelt 70 nap, így a rendeléstől számított idő már 80 nap volt, mikor írtam az eladónak, hogy a posta nem találja és elhagyta a csomagot. Elküldtem neki róla az e-mailt is. Majd megnyitottam a vitát. Amire azt mondta, hogy természetesen visszautalja.Erre Az aliexpress letiltotta a fiókomat, mivel 2020. március óta a buyer protection time nem 60, hanem 90 nap, én pedig a vitát a rendeléstől számított 81. napon nyitottam meg. Az eladó nem reagált rá, erre egyszer csak leblokkolták a fiókomat. Benyújtottam az úgy nevezett appealt-t, kétszer (fellebbezés bizonyítékokkal- fiók aktivizálási kérelem), amelyről elméletileg 2-5 munkanapon belül választ kéne kapnom e-mailben. Ez mind a két esetben letelt, de semmiféle választ nem kaptam. Az Aliexpress chaten pedig össze-vissza beszél mindenki.Az egyik azt mondja, hogy letelet a határidő, de még nem döntöttek, a másik, hogy elfogadták a kérelmem és hamarosan (nem tudni mikor), újra aktív lesz a fiókom, a harmadik, hogy csináljak új profilt.. Közben jött egy termék széttörve, viszont nem tudok vitát nyitni.. Esetleg történt már valakivel ilyen? Mi lett a végén a megoldás? Köszönöm előre is! :)

2020. aug. 22. 16:38
 1/1 A kérdező kommentje:
Azóta eltelt a 90 nap is, persze a csomag nem érkezett meg továbbra se..
2020. aug. 22. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!